| anab2 a întrebat:

Buna ziua!
Imi place de un baiat timid. Zilele trecute ma ignora, dar l-am bagat in seama si acum ma priveste.
Nu stiu cum sa ma comport cu el. Ii tremura mainile, i se schimba vocea, daca ma duc sa vorbesc cu el.
Credeti ca o sa fim vreodata impreuna? imi pierd timpu cu un tip ca el sau are rost sa continui? problema este ca imi place foarte mult.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu-ti pierzi timpul deloc si in mod sigur ii placi, altfel nu ar avea nici o reactie in fata ta...asa ca esti o norocoasa,sa stii!
Baietii timizi,sunt grozavi,de fapt!
Ce poate fi mai atragator decat privirea furisa a unui timid,care prins asupra faptului se inroseste ca para focului si stinghereala lui nu cunoste margini?
Un timid nu te va invita niciodata undeva,desi isi va face mii de planuri cand sa-ti vorbeasca,ce sa-ti spuna,cum sa te priveasca,iar toate astea i se vor spulbera pe loc din minte la simpla ta aparitie si va trebui sa-l inviti tu! Sa ai grija cum o faci,trebuie sa-l iei incet, pentru ca ii va fi imposibil sa-ti dea un raspuns imediat, m-ar mira daca ar reusi si sa articuleze vreo silaba!
Cand citesti toate astea si le vizualizezi, nu zambesti?
Nu crezi ca sunt haiosi timizii astia, de fapt?
Ei, saracii, isi fac mii de planuri in minte, cum sa te priveasca, ce sa faca sa se apropie cu 3 cm mai mult de banca ta,cum iti vor cere un pix,cum te vor saluta...tes mii de ganduri si vise luminoase despre voi doi,crede-ma,daca ai locui in mintea unui timid ai fi cea mai fericita fata!
Ce e drept,in public sunt muti ca niste pesti si reci ca niste blocuri de gheata,din autoaparare,nimic nu e mai ingrozitor pentru un timid decat sa se afle in public!
Trebuie sa stii sa te apropii de ei,sa le dai de inteles ca-ti face placere compania lor,sa le castigi increderea si toate astea fara asistenta,doar voi doi singuri,pentru ca orice strop de atentie pe care i-l acorzi in public,il va zapaci pe timid si-l va face sa-si piarda capul,mintile si concentrarea!
De-asta ii tremura lui mainile si vocea cand te apropii de el!

Continua,draga mea!
In pieptul unui timid bate o inima atat de sensibila si mare, cum greu vei gasi in multi alti baieti "populari"!
Sa fii iubita nu-i nevoie sa-ti doresc, vei fi!
Sa-l iubesti cuminte si mult, foarte mult, ca merita!
happy

| shadow72 a răspuns:

Nu pierzi timpul...chestia e ca trebuie sa muncesti ceva mai mult
insa daca vei sta cu el te va aprecia mai mult fiind prima lui prietena(banuiesc ca nu a mai avut)

| Pitagora a răspuns:

Dai doua palme ca sa nu mai tremure(glumeam) si incercati sa petreceti mai mult timp impreuna

| MaiaMartinas a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare,(ma rog la mine e mai complicata treaba), dar din ce ai spus te place...asa ca incearca sa vorbesti cu el, incepeti ca amici si vedeti pe urma, si o sa fie mai greu la inceput, dar nu ramai cu regretul : ca ce ar fi fost daca ...ca asa degeaba exista sentimente daca nu e comunicare.