| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! In scurt timp fac 18 ani și am avut primul contact sexual. Mi-a curs foarte mult sânge și partenerul meu și a schimbat prezervativul după fiecare nr. A 2 a zi am avut dureri de picioare ca o febra musculara. În a 3 a zi am avut stări de rau si de vărsătua cu dureri de burta
Țin sa menționez ca dupa dezvirginare mai făceam pipi cu sânge dar foarte puțin. Sa ma speri ca imi vine sa vars și starea de rau?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce legatura are sexul cu durerile de picioare sau ca ai vomitat, tu nu vezi ca sunt cauze diferite? Mergi la medic poate esti răcită, iar pipi cu sange poate ai cistită, anexită, sau nisip la rinichi, care NU au nici o legatură cu sexul. Sunt din alte cauze, iar acum după ce ti ai inceput viata sexuala trebuie sa te vada ginecologul sa te consulte, mergi la medicul de familie cu cardul tau de sănătate si buletinul si cere i trimitere la ginecolog si la ecografie abdominala. Multa sanatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Stare de rau este de la stres masiv.
Esti sigura ca sexul ala a fost consimtit?
Mie mi se pare ca a fost viol in toata regula, judecand dupa cat de stresata ai fost si cat sange ti-a curs.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta medicul de familie și cere-i trimitere la în medic gastro enteorolog sau ginecolog.