| NarcisaMaria123456789 a întrebat:

Bună ziua! Luna aceasta trebuia să îmi vină ciclu pe 20, dar nu a venit nici până acum și nu înțeleg cauza. Fiecare partidă a fost protejată cu prezervativ, absolut niciodată nu s-a introdus penisul fără sau să ne apropiem organele fără protecție și de fiecare dată când ejaculează cu toate ca folosim prezervativ o scoate în acel moment. Aș vrea să vă întreb dacă se poate rămâne însărcinată, cu toate ca știu că nu este posibil, dar în momentul de față îmi pun tot felul de întrebări. Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu ajunge sperma in vagin, isi poate da drumu linistit in tine daca are prezervativ probabil ai niste dereglari hormonale sau menstruatie neregulata cel mai ok e sa consulti un medic...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ciclul menstrual nu ti a venit deoarece este un ciclu neregulat adica vine cand vrea el, iar daca ai luat pastila de a doua zi adio ciclu cateva luni bune pana de Craciun nu vei avea nimic.

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine nu este posibil sa rămână gravida.

| Lubeni??38900 a răspuns:

Buna,daca v-ați protejat și nu și-a dat drumul un tine nu are cum sa fi însărcinată

| Robert2526 a răspuns:

Nu iti intarzie nimic, nu vine mereu la fix, sunt multi factori care contribuie la asta. Din punct de vedere medical, nu exista o intarziere. Nu te stresa si asteapta sa vina. Imposibil sa fie vorba de o sarcina

| Violleta2022 a răspuns:

De ciclul NEREGULAT ai auzit?
poate ca tu ai acest tip de cilu...