| Taniusha23 a întrebat:

Buna ziua luna trecuta mi-a venit ciclu menstrual pe data de 4 iunie am avut timp de 2 zile pe data de 6 iunie am avut contact sexual neprotejat cu soțul, luna aceasta mi-a venit menstruația pe data de 2 iulie și a mers doar o zis, sunt îngrijorată (poate fi vorba despre sarcina ) pot face vreun test ceva, suntem ambii îngrijorați... Mulțumesc

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Daca sunteti casatoriti de ce sunteti ingrijorati? Asa de mult va iubiti ca va este frica de rezultatul dragostei voastre?

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred ca e nicio șansă de sarcină, dar e foarte ciudat ca menstruatia te ține doar 1 zi, 2 zile, aia nu prea e menstruatie, în mod normal dacă ai avut menstruatia pe 4, nu ar trebui să ovulezi pe 6, dar la asemenea ciclu neregulat, nu se stie niciodată. Cel mai bine fă un test de sarcină, se găsește la farmacie, au trecut 21 zile de la actul sexual neprotejat deci rezultatul ar trebui să fie valid, il poți face chiar azi, mâine.