| Euuuuucaaaaaaammmiiii182 a întrebat:

Mi-am facut din nou acest cont pentru a afla niste raspunsuri, pentru ca eu de o perioada incoace nu mai gasesc raspunsul la multe intrebari care ma framanta. Sunt impreuna cu iubitul meu de 9 luni, la inceput facea totul pentru mine,venea tot timpul la mine si eu mergeam la el,acum totul s-a schimbat. Parintii lui nu il mai lasa sa iasa cu mine,doar la scoala. Iar el e foarte schimbat,sau cel putin asa mi se pare. Am impresia ca daca stie ca il iubesc foarte mult si asta i-am aratat-o,nu o sa pot sa il las niciodata. Cand aduc vorba de despartire el vine la mine,ma pupa sau incearca sa ma impace. Nu zic ca nu ma iubeste sau ca nu mi-a demonstrat niciodata asta, dar uneori chiar nu mai stiu ce sa cred.
As vrea sa il invat minte si sa-l fac sa ma iubeasca mai mult, sa umble mai mult dupa mine..cum facea inainte. Il iubesc foarte mult, dar uneori m-am saturat de el..de certuri, de unele lucruri. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te constant să te ajute Dumnezeu să găsești persoana cu care ai fi cea mai fericită în căsătorie și renunță la relațiile astea de dragul relațiilor între oameni imaturi care nu știu ce vor de la o relație, că ai parte numai de suferință, ceruturi, frustrare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea durează trei ani, maxim. Resemnează-te!
In plus, nu e animalutul tău de companie, sa-l înveți minte sau sa-l faci sa facă ce făcea înainte, ca dorești tu.
Evident, prioritățile lui s-au schimbat sau i-au fost schimbate. De-asemeni, asta nu înseamnă ca nu te mai iubește. Doar ca pasiunea e pe ducă.
Chiar dacă suferi de atenție, nu poți forța pe cineva sa te iubească cum vrei tu, poate doar sa devii o persoana iubibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat ca iubirea dureaza 3 ani. Daca nu sti sa mentii flacara iubirii aprinsa nu dureaza nici 1 an. El te iubeste si vad ca nu vrea sa te piarda dar s-a cam plictisit. Poti sa indrepti asta. Propune-i sa incercati ceva nou sau mai indeparteaza-te de el. Lasa-l pe el sa vina dupa tine nu tu dupa el. Lasa-l sa vada cum e fara tine si vei vedea ca te va baga din nou in seama la fel de mult. Multa bafta!