| FlorinVictor20 a întrebat:

Buna ziua,nu stiu cati dintre voi ma luati in serioas sau cati o sa radeti de mine.
Sa fiu sincer, este vorba de marimea penisului meu, care este de 13 cm, eu am 24 de ani.
Ma simt oarecum rusinat,sa zic asa,fiindca am un penis mic,prietenele pe care le am avut pana si actuala prietena, spun ca le am satisfacut, dar mie tot imi este rusine cu penisul meu.
Ar trebui sa-mi fac griji?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Degeaba au unii penisul mare, dupa cum se laudă, daca habar nu au cum sa-l foloseasca. Deci tehnica conteaza.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

în locul tău mi-aș face griji pentru ca lungimea penisului este egala cu dublul vârstei, la tine trebuie sa fie de 48 cm

| anonim3247 a răspuns:

Femeile vor penis mai mare

| anonim3247 a răspuns:

Uite aici ce înseamnă penis de 13 cm
In a room of 1000, 713 would be bigger.
https://calcsd.info/

| AmandinaDragan a răspuns:

Foarte mic intr-adevar.

| Together a răspuns:

Daca le faci sa-si dea drumul mai putin conteaza cat de mare o ai. Sunt tipe care umbla dupa marime, dar nu-s asa multe. Poti invata sa-si folosesti mainile/limba sa le faci sa se simta excelent, daca crezi ca ai o problema.

Dar nu pune problema ta in carca lor. Prefa-te ca esti ok si accepta ca problema e psihica nu fizica.

| Adina5 a răspuns:

Haide să lăsăm toate aceste standarde nerealiste și comparații inutile să zboare pe fereastră! Satisfacția într-o relație intimă nu se măsoară în centimetri. Fiecare persoană este diferită și ceea ce contează cu adevărat este cum îți folosești abilitățile și conexiunea emoțională pentru a crea o experiență plină de plăcere și intimitate cu partenera ta. Nu te lăsa prins în capcana complexelor sau a presiunii sociale. Încrederea în sine și comunicarea deschisă cu partenera ta sunt cheile pentru o relație sănătoasă și împlinitoare. Încrederea în tine și în abilitățile tale este mai sexy decât orice mărime de penis. Așa că înalță-ți capul și bucură-te de momentele intime alături de persoana iubită!