| Cristi981 a întrebat:

Nu stiu cu ce sa incep astazi am facut dragoste cu prietena mea și amândoi fiind virgini bine inteles am făcut.o protejati si mon totul bine si frumos dar sa vezi pe ea am dezvirginat.o o durea foarte tare am avut grija de ea nu a curs sânge...dar problema e ca eu nu m.am dezvirginat adică ata aia e tot acolo...ce pot face? Si data viitoare o sa o mai doară așa de rau pe prietenă mea? Pt ca zice a ca ea nu simte placere doar durere (ps: am mărimea penisului de 18 cm )

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amandoi v-ati dezvirginat, primul act sexual dezvirgineaza intotdeauna. Frenul (ata) nu are absolut nici o legatura cu virginitatea. Cam 60% din barbati traiesc cu el integru cam toata viata (nu se rupe niciodata). Doar la 15% din barbati se rupe la primul act sexual, la restul de 25% se rupe in cursul unei masturbari sau al unui act sexual oarecare (uneori dupa sute de contacte sexuale). Esti cam prost informat pentru o persoana care si-a inceput deja viata sexuala, mai discuta cu un medic ca sa afli macar un minim de informatii.
Ca partenera ta sa nu mai aiba dureri amri, luati o mica pauza, de cam o saptamana ca ea sa se vindece. Apoi, folositi in continuare prezerativ, eventula si lubrifiant de la farmacie. Nu uitati de prima consultatie ginecologica pentru ea care este obligatorie in prima luna de la inceperae vietii sexuale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cat se poate de normal ca in timpul sexului dar si dupa dezvirginare sa o doara o anumita vreme "pasarica". Va trebuie sa va abtineti cateva zile pana in momentul in care va dispare complet durerea si senzatia de disconfort in momentul atingerii zonei vulvare. Barbatii nu se dezvirgineaza rolling on the floor fiind de fapt o aberatie chiar si o astfel de notiune.Sa nu-ti doresti o asemenea experienta. laughing Prin ruperea frenului (a atei) de fapt se rupe un vas de sange important, care iriga o buna parte a glandului (capul penisului) si ca urmare acea parte a penisului va fi lipsit de aportul de sange necesar si in plus se va pierde o mare parte din sensibilitatea glandului ceea ce poate produce/provoca o anumita lipsa de excitabilitate si de satisfactie a oricarui barbat si resimtita in timpul practicarii sexului. Marea majoritatea a barbatilor activi sexual traiesc toata viata cu frenul intact, poate putin alungit fiindca asa este normal ca respectivul fren sa existe. In cazul unui fren scurt din nastere, acesta se prelungeste chirurgical pentru a se mentine in continuare o alimentarea corespunzatoare a glandului cu sangele strict necesar. In nici un caz un barbat nu-si va pierde "virginitatea" prin ruperea intentionata sau accidentala a frenului. Este o gogorita aiurea, laughing inventata de niste imbecili care in plus mai sunt si retardati. Multa sanatate

| Emilian65 a răspuns:

In urma contactului sexual pe care l-ati avut, amandoi v-ati dezvirginat. "Ata" la penis se poate rupe sau nu la primul contact sexual. Stai fara grija ca odata si odata se va rupe ea. Pe tine ca baiat nu te incomodeaza daca s-a rupt sau nu "ata".