| Andreea259811 a întrebat:

pe 4 aprilie am efectuat un test de sarcina clearblue si a iesit pozitiv, pe 7 am efectuat unul digital si era pozitiv 1-2 saptamani. Ieri 23 aprilie am avut sangerarari ca menstruatia si in dimineata asta la fel. Am efectuat alt test de sarcina si a iesit pozitiv! E posibil sa fiu insarcinata ori sa pierd sarcina? Va multumesc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la doctor sa te consulte, el este cel mai in măsură nu altcineva.

| Andreea259811 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu sunt in Anglia? Cei de la spital au spus ca e spotting, dar e prea mult cantitativ dupa parerea mea! Sau e posibil sa nu fiu insarcinata, dar eu nu iau nici un medicament care sa ridice nivelul Hcg in urina sau sange! Toate testele sunt clearblue si toate au iesit pozitive

| Andreea259811 explică (pentru Andreea259811):

Deci, GB meu a spus telefonic ca e doar un spotting. Cand aceasta se opreste sa sun la clinica de care apartin sau 111 pentru mai multe informatii!
I-am explicat ca testele sunt toate pozitive si in acelasi timp am si menstruatie
Ea a intrebat daca iau tratament care poate influenta nivelul de Hcg din sange si urina si i-am explicat ca nu iau nici un medicament!
Eu si sotul meu ne dorim un copil dar schimbarile hormonale care le am ma sperie, va multumesc!

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice sangerare care se produce in acest moment reprezinta un semnal de alarma, in privinta posibilitatii de producere a avortului spontan. In astfel de situatii este indicata consultatia ginecologica efectuata in regim de urgenta. Multa sanatate!