| Tudoritaaa a întrebat:

Buna ziua! Pe 8 am avut un fel de frecare cu iubitul meu,nu a existat penetrare,sunt virgina,eu am ciclu neregulat, dar folosesc un calendar electronic și mi-a spus că atunci eram in perioada fertila, mie mi-a venit în mai pe 4 și s-a terminat 11 apoi mi-a mai venit odată pe 28 și s-a terminat pe 4 iunie,eu nu cred că atunci eram in perioada fertila,dar daca calculatorul așa zice,îmi este foarte frica! Menstruația luna asta nu mi-a venit decât la începutul lunii,câteva zile, mâine merg cu mama la analize de sânge, sper sa nu fiu însărcinată!

4 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

La ciclul neregulat ți aplicația electronică degeaba, nu se poate calcula nici perioada fertilă, nici următoarea menstruatie, vine când vrea ea menstruatia neregulata.
Însărcinată nu ești dacă nu a existat penetrare cu ejaculare în vagin.

| Konstantinos99 a răspuns:

Spune stop ingrijorarii cu realizarea casatoriei si faceti ce vreti si un copil nu e nimic anormalwinking Bang

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Cred ca tu nu realizezi de fapt cum ramane o femeie insarcinata.Ai spus ca esti virgina, ca sa ramai insarcinata trebuie sa existe contact sexual, PENETRARE cu ejaculare IN VAGIN

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Si inca ceva, pana nu iti incepi viata sexuala e normal sa ai dereglari, odata cu inceperea vietii sexuale o sa ai la inceput o intarziere de 3-4 zile dar nu te speria, cu timpul ciclul tau se va regla.Asa am patit si eu inainte sa mi incep viata sexuala aveam ciclu neregulat ori venea mai devreme de termen ori mai tarziu.