| Abramovici1224 a întrebat:

Buna ziua :
Poate vi se pare cam ciudata aceasta intrebare dar si un raspuns in acelasi timp.
M-am lasat de masturbare ( autosatisfacere) de 5 luni de zile nu m-am atins de nici o femeie si nici sa ma masturbez singur am vrut sa vad efectele pozitive si cele negative : Ma masturbam cam de 2x pe zi. Am inceput sa nu mai retin asa de bine unele lucruri pe care le invatam mi se parea foarte greu de retinut, uitam repede ce am spus acum 10 minute dar imi aduceam aminte, nu prea mai aveam activitate prin casa nu ma mai trezeam asa cu spor dimineata cand sa merg la munca lumea mi se parea foarte ciudata cand ieseam pe strada adica imi era frica sa stau cu cineva de vorba ca ma gandeam ca poate zic ceva prostii fara sa imi dau seama si sa nu ma creada acel om NEBUN. De cand m-am lasat de acest VICIU DROG nebun - ma simt mult mai plin de viata simt ca am mai multa energie parca am si pofta de viata mult mai mult de cat inainte unde eram ca si o leguma, acum camera mea este mai curata casa mea de fapt mai curata nu mai ma simt asa de lenes, lucrez ca sofer pe TIR parca o fac cu mai multa pasiune aceasta meserie mi se pare mai usor ceea ce fac nu ma mai simt asa de obosit cum ma simteam inainte - dupa ce faceam o laba dupa 5 ore de condus eram foarte obosit adica zici ca am lucrat 15 ore, m-am apucat de alergat in fiecare seara manc mai sanatos nu mai manc tot felul de prostii sucuri cipsuri etc. Chiar sunt foarte mari schimbari in viata mea in aceste 5 luni, recunosc la inceput a fost ingrozitor de greu, stateam intr-o seara dupa ce am baut cu prietenii bautura, m-am dus la baie am luat-o in mana si dupa m-am gandit stai ca nu ii bine ceea ce fac si am renuntat foarte rapid la ceea ce am vrut sa fac m-am dus la prieteni inapoi si am uitat de acest lucru prostesc : Va marturisesc daca va autostimulati cand o sa ajungeti cu o partenera in pat o sa o dezamagiti credeti-ma pentru ca mai mult de 5 minute nu puteti duce un act sexual pentru ca va terminati rapid iar ea va ramane dezamagita de ceea ce ati facut - Acest experiment vreaua sa il duc mult mai departe pentru ca sunt foarte multumit de rezultatele lui pe care mi le ofera big grin Si cand va gasiti o partenera incercati maxim 1 data pe zi pentru ca altfel va distrugeti, din cauza exagerarii cu acest viciu oamenii ajung sa fie tot mai nervosi tot mai retrasi de societate, documentati-va mult despre tot ce v-am spus eu :Neurorii nu vor mai veni inapoi daca exageram.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pfoaiii... ce păcat că nu am aflat asta acum 45 de ani...
Că eu chiar mai demult o toooot iau la labă. Uneori și mai mult de o singură dată pe zi. Sau (ceva mai rar) câteodată mai făceam și în doi cu câte un prieten... Ba chiar și cu femei mai fac sex.
Da' uite, nu pricep o chestie - eu oare de ce nu-s nervos?!? nici retras din societate, dimpotrivă.

| Frank51 a răspuns:

Bravo iliuta, nota 10.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Alcoolul si drogurile in exces distrug neuronii cu adevarat, in niciun caz masturbarea

| Lorennn a răspuns:

Si care este intrebarea? Intr-adevar acest viciu poate duce la izolarea de sine si nu o sa mai ai chef sa ajungi sa satisfaci o femeie, sa o cuceresti ca sa obtii sex ci pur si simplu apelezi la pornografie. Tine-o tot asa... pornografia iti poate prostii creierul usor si te lasa fara chef de viata.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Lorennn):

Pornografia e foarte ok, masturbarea la fel. Ca sa obtii sex exista varianta simpla: 200 lei/ora

| Lorennn a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Asta este gandirea unei persoane bolnave.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Lorennn):

Las-o mai moale, ca nu te-am jignit. Dar daca vrei, pot incepe de acum

| antiqque a răspuns:

Tu clar ai neuronii distrusi dar cu siguranta nu e de la sex.

| AndradaGogan a răspuns:

Fain blog ****-miu