| nimenialtu a întrebat:

Prietena mea are 13 ani, eu avand 17.Ne iubim amandoi foarte mult, totu' e ok intre noi 2.Suntem impreuna de 1 luna si nu ne-am certat absolut deloc totu' e ca la inceput, pe cand tin minte ca, cu alte fete ma certam deja din primele 2 sap. Ea, pot spune ca s-a dezvoltat mai repede din toate punctele de vedere(fizic si psihic) deoarece toti prietenii mei nu ii dadeau mai putin de 16 ani la prima vederehappy! Este foarte matura in gandire, chiar ma si miram ca am avut prietene si de o varsta cu mine si gandeau mult mai imatur decat ea, este pot spune f speciala pentru mine si tin la ea f mult.Intrebarea mea e urmatoarea:poate fi o problema aceasta diferenta de 4 ani intre mine si ea?

28 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Patru ani sunt nesemnificativi. dar nu in situatia ta.Mai ai un an si faci 18, daca parintii ei te reclama, intri la coruptie de minori. ceea ce naspa.
13? si banuiesc ca daca e atat de matura si dezvoltata nu ai avea nimic in potriva sa faca si un sex, ca doar, de, e dezvoltata fata.
Nu ma intelege gresit, nu am nimic cu ea.singura problema esti tu.Ar trebui sa te mai gandesti la relatia asta. dpdv

nony
| nony a răspuns:

Ca esti baiat de treaba nu scuza relatia ta cu o fetita de 13 ani.Si eu sunt foarte de treaba, nu beau nu fumez... poate ar trebui sa ma duc pe la gradinita sa vedem ce gasesc pe acolo, ce zici, mergi cu mine sa-mi aleg ceva?
Virgin, nevirgin.pana la urma o sa iti bubuie capul de hormoni si gata. vorbe in vant pe TPU.
Tot nu sunt de acord. Fete de cuminti de varsta ta sunt o gramada.Nu ai stiut unde sa cauti

nony
| nony a răspuns:

Hopaa.baiatu ala timid si-a arata coltiiii raised eyebrows.
Chiar ca stiu cum e tineretul in ziua de azi, si tocmai de aia ti-am spus ca nu ai stiut unde sa cauti.
Sunteti vrajiti si prostiti de priam fata mai rasarita care va iese in cale.Si gata cautarile.STOP.
Hai, ca ai dreptate, nu am chef de polemici. dar dreptate nu iti dau.Nu pentru ca nu vreau, pentru ca nu ai.
Cine este de acord cu tine.sa fie sanatos.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Subscriu la alexandra.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu cred ca ar fi o problema asta.4 ani nu e mult happyInsa, trebuie sa ai grija.Chiar daca e dezvoltata sa nu te gandesti la prostiwinkingMai ai rabdare macar sa faca 17 aniwinkingDaca voi v-a iubiti totul e ok love struck

| yuli10 a răspuns:

Da poate fi o problema. tu vei implini curand 18 ani si va fi ilegal sa fiti impreuna fizic. parintii ei ar putea sa aiba o problema cu asta mai ales. sugerez, daca intr-adevar va intelegeti foarte bine, desi o luna nu e o perioada asa de lunga pe cat lasi tu sa para, sa continuati relatia doar cu acordul parintilor ei si sa incercati totusi sa nu va grabiti.

| yuli10 a răspuns:

@vladDu parintii ei ar putea sa o convinga ca a profitat de ea intr-un final, si daca el face 18 iar ea are inca 13 am impresia ca se considera abuzarea unui minor indiferent ca a consimtit sau nu. si in plus ei ar putea pur si simplu sa o incuie in casa si sa ii interzica sa mai aiba legatura cu el si tot se va sfarsi relatia. eu mi-am zis deja parerea, ar trebui sa vb cu ei si sa le spuna ca se inteleg bine si sa nu se grabeasca.

| Dan a răspuns:

Nu cred, trebuie sa fi diplomat cu fetele in ziua de azi si sa cauti varianta cea mai buna.Succes! Vino la noi in Club, vezi link de la mine din profil.

| BlueDreams a răspuns:

Intradevar este o situatie dificila.Gandeste in felul urmator:Tu mai ai un an si esti major, iar ea mai are un an si abia isi face buletinul. E inca un copil nu conteaza cat de dezvoltata e.Am inteles ca o iubesti dar tu la varsta asta presupun ca ai pretentia ca ea sa faca sex cu tine. Iar chestia asta e naspa.Si daca o sa faci sex cu ea parintii ei se pot duce frumusel sa te reclame pentru coruptie de minori.Si fiind major tu vei raspunde pentru faptele tale.Eu zic mai bine sa o lasi in pace e inca un copil iar la varsta ei abia incepe sa inteleaga cat de cat "iubirea". Succes!

| alexa a răspuns:

Atunci cand iubesti nu conteaza diferenta de varsta, iar 4 ani nu este una mare.gandeste.te ca sunt persoane care sunt cu diferente de 10, 15 ani. tu cred ca te gandesti mai mult la faptul ca are ea 13 ani, dar stai lin k daca relatia va dura peste vreo 2 ani nu ti se va mai parea asa mica ea.winking. mai ales ca te ajuta mult faptul ca ea e matura dupa cate spui tu, sau cel putin nu gandeste ca un copilwinking
multa bafta

| rey a răspuns:

,, Frate'' nu ea gândeşte matur, noi băieţii suntem înapoiaţi. Şi actuala prietenă are 13 ani şi fosta, generaţia '96 este Crazzy.
Cât despre vârstă... prea mare nu eşti poate prea mic, la deflorare e bună vârsta. Frate să profităm până nu facem 18 ani.
Cât despre prietenele de aceiaşi vârstă cu tine, prima prietenă a fost greşala mea fatală. Aveam ideologia, că e sunt naşpa să ai prietenă mai mică, profiţi de fete din cauza vârstei... Fetiţa de 13 ani gândeşte ca un copil, poate eu din cauza frustrărilor am îmbătrânit înainte de timp. Dar sunteţi cam deodată.

Good Luck, şi succes la vise, ca cel că nu o să vă despărţiţi... sau etc.

| frumusica80 a răspuns:

Da cred ca ar fi mai bine so lasi an pace are 13 ani si nu stie cei iubire. Dar tu alegi sper sa alegi bine.Bafta

| abis a răspuns:

Cum zice si nony, nu diferenta de varsta e problema, ci faptul ca are doar 13 ani. Nici buletin nu are, ce naiba... Asta nu-i o varsta pentru o relatie. Asteapta sa faca macar 16-17 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| dulcika a răspuns:

Buna.
nu este nimic in neregula... ei si ce aveti mai cu el?
este un baiat care isi iubeste prietena cu adevarat(parerea mea:-p
si eu fac 14 ani.desi nu sunt atat de dezvoltata gandedesc ff matur.
am prieten si sa mirat ca gandesc asa, mi-a spus ca chiar are ce sa vb cu mine...deci? nu-i nimic in neregula ca sunt 4 ani dif intre voihappy
pa
ai grija de prietena ta si iubest-o mult!happy

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Nu conteaza acesti 4 ani... dar un sfat...nu faceti prostii...stiti la c ma refer... dupa c ai 18 ani parintii ei t pot da la corupere d minori...

| fzcsm a răspuns:

Relatia ta poate continua, dar tu trebuie totusi sa o tratezi ca pe o minora inca.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Nu cred ca e o problema dif de varsta, puteti avea o relatie f frumoasa cu exceptia ca nu puteti face dragoste. ca-i cam mica

| VladDu a răspuns:

Chiar daca faci 18 ani si parinti ei te reclama nu patesti nimic daca fata nu confirma nimic.

| SLeVeN a răspuns:

Ba problema e cand o sa pleci la facultate... am avut si eu un prieten in aceeasi situatie... sfatul meu mai stai cu ea pana pleci la facultate si o sa te saturi de ea iti spun sigur... si acolo o sa-ti gasesti alta 100%.

| omul89 a răspuns:

Eu zic ca relatia voastra sa continue doar sa ai grija. P.S.Si nu uita no supara sau relatia se va duce de ripa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce sa il bage la corupere de minori? numai niste parinti tampiti ar face asta cand nu au niciun fel de motiv. Iubiti-va in continuare si asa o sa le inchideti gura la toti.Si nu, nu este o problema varsta. avem atatea exempletongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baaaaaaihappy

De ce sunteti asa de rai cu el? ca pana la urma nu i`a facut nimic fetei si e bine ca parintii stiu de relatia lor...
Ai grija de fetitawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta de 4 ani nu este o problema, dar femeile care incep activitatea sexuala atat de timpuriu, se dezvolta mai mult, intelectual si fizic, pentru ca organismul ei, cand a devenit femeie, a facut schimb de hormobi este pregatit pentru sarcina, in rest totul este ok, sper ca ati inceput activitatea sexuala sa nu fi ofensat pe nimeni.

| nimenialtu explică:

Eram sigur ca toti veti vorbi numa de sex...nu sunteti singurii care imi ziceti asta! Tin sa va spun ca nu sunt genu care sa se gandeasca numa la sex, poate unii nu ma veti crede insa nu m-am gandit nicio clipa la asta de cand sunt cu ea si asta pentru simplu fapt ca e mica si nu as avea curaj sa fac asta! Si ca sa va mai spun ceva, sunt inca virgin si n-am avut niciodata un contact sexual cu vreo fata asa ca in niciun caz nu se pune problema de sex...mai ales la ea!

Iar in legatura cu parintii nu sunt probleme momentan... ei au o parere buna despre mine ca vad ca sunt baiat ok, nu fumez, nu beau, nu stau cu golani...deci e totu ok sa zic asahappy. Fac parte din categoria baietilor timizi si care nu prea au avut sanse cu multe fete pentru ca acum cu realitatea asta plina de cocalari si pitzipoance nu prea mai gasesti fete pe placul tau...cu asta am zis tot despre minewinking

| nimenialtu explică:

Nony chestia asta cu ''n-ai stiu unde sa cauti'' e vraja marii in coltu garii! stim amandoi f bine cum e tineretul din ziua de azi asa ca nu vreau sa facem polemica acum! Sunt satul de din astea... oricum iti multumesc pentru raspuns si nu numai tie, ci tuturorhappy

| carmen2980 a răspuns:

Da de unde ghiar deloc mai sunt si unii care au o diferenta mult mai mare de ani asa ca nu te plange. Tine-o langa tine si nu-i da drumu.

| nelly_4933 a răspuns:

Draga prietene, cred ca as putea sa-ti raspund sincer la aceasta intrebare. Sincer, nu este nici o problema in diferenta de varsta dintre voi! Intre mine si sotul meu este o diferenta de 5 ani si ne intelegem foarte bine! Suntem casatoriti de 17 ani si totul e OK! Am vazut cupluri in care diferenta era si mai mare! Totul e sa va intelegeti voi bine, sa va respectati, sa va iubiti! Inca sunteti tineri, dar daca o iubesti asa de mult, las-o sa mai creasca! Este totusi un copil!