| anonim_4396 a întrebat:

Relatia cu iubitul meu a devenit foarte tensionata.Ne certam mai mereu, iar interesul meu pentru el a scazut.Tin la el foarte mult, dar sunt nefericita.Cum ar trebui sa salvez relatia? Sau ar trebui sa renunt si sa ma despart?

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa stii si sa fi constienta de cauza certurilor voastre? E numai el de vina? care sunt motivele pentru care esti nefericita? oricare ar fi motivul trebuie discutat ca inte 2 oameni maturi! Salvarea unei relatii terbuie sa vina din partea amandorura. Daca simti ca nu-l mai iubesti, atunci e mai trist. Dar poate ai impresia asta fiindca va certati mult. Nu ne-ai dat nici un detaliu prinvind cauza sau cine crezi tu ca e de vina. Poate daca va calmati si discutati se poate rezolva problema. Bafta happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Eu zic să vorbeşti foarte serios cu el. Încercaţi să salvaţi amândoi relaţia.De una singură ar fi foarte greu.
Dacă el e o fire orgolioasă, încăpăţânată, lasă de la tine.Nu vă mai certaţi pentru toate mărunţişurile...afectează mult relaţia.
Aduceţi ceva nou în relaţia voastră. Faceţi ceva ce nu aţi făcut.

Dar în primul rând vorbeşte cu el şi spune-i tot ce te macină!

| wildthing a răspuns:

Eu zic sa te hotarasti, ori tii la el foarte mult ori interesul tau pentru el a scazut. Chestiile astea sunt legate, stii?

| neutrino a răspuns:

Nu cred ca mai poti salva aceasta relatie. Alta la rand.

| lucretian a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te desparti de el, lasa-mi un id de mess pe privat sa discutam mai pe indelete!

| Frogie a răspuns:

Incearca sa aduci lucruri noi in relatie si sa vorbesti si cu el despre asta.
Explica-i ceea ce simti, si pune-l si pe el sa faca acelasi lucru. Impreuna va veti da seama cum trebuie sa procedati pe viitor.

| Izabella27 a răspuns:

Chestia cu certurile frecvente o inteleg perfect, trec prin aceeasi situatie sad Si sincer nici nu stiu care sunt motivele thinking Important e sa te gandesti bine sa iti limpezesti mintea sa vezi daca il mai iubesti la fel si daca merita sa lupti pentru a salva relatia.Si abia apoi sa discuti cu el sa ii spui ce te macina pentru ca daca nici tu nu stii ce vrei s-ar putea ca unul din voi sa sufere mai tarziu sad bafta :*