| Aslan1108 a întrebat:

Buna ziua, sunt fata am 23 ani și de o perioada iau anticoncepționale și libidoul meu este scăzut tare de tot, ce pot face in privința asta? Pot lua ceva suplimente? Menționez ca nu sunt in tara, de asta nu pot merge nici la medic, mulțumesc!

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Poate ar fi bine sa schimbi marca de anticoncepționale pe care le iei. Dar asta se face tot cu ajutorul unui medic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu se poate sa renunti la anticonceptionale? Acestea au o groaza de efecte advserse, printre care si scaderea libidoului.Le iei din motive medicale?

Daca le iei doar ca sa puteti face sex fara prezervativ, in locul tau mi-as reevalua alegerile, mai ales daca iubitul ti-a impus asta.

| MarianWLF a răspuns:

Opreste-te din a le lua daca te simti rau, si foloseste prezervativ in timpul contactului sexual, pana ai ocazia sa ajungi la medic. Cea mai buna varianta de contraceptie o reprezinta steriletul, atat de sigur incat partenerul poate si lasa inauntrul tau, mai multe despre el iti poate spune un ginecolog, dar ia in calcul si varianta asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Renunta la anticonceptionale, fiindca intr-adevar alea reduc masiv libidoul.
Folositi prezervativul la sex, ca nu are nici un efect secundar si nici nu costa atat da mult cat cheltui tu pe anticonceptionale.
Prezervativele in starinatate se gasesc peste tot: la mai toate magazinele alimentare, la farmacii, la chiscuri samd.

| Miruna333 a răspuns:

Renunti la anticonceptionale, nu te ajuta vreun supliment din moment ce anticonceptionalele se joaca cu hormonii tai. Mai degraba incearca steriletul