| Laurikkk a întrebat:

sunt intr-o situație foarte ciudata. Eu sunt cu un băiat de aproximativ 3 ani, eu am 21 de ani. De acest băiat am mai fost despărțită anul asta câteva luni dar acum ne-am împăcat și ne înțelegem ok. In timpul cât am fost despărțiți eu nu m-am orientat spre nici un alt băiat, am tot sperat și așteptat sa ne impacam pentru ca doar cu el voiam sa fiu, doar ca mai spre sfârșitul perioadei când am fost despărțiți mi-a spus niște lucruri mai puțin plăcute și mi-am propus sa ma detașez dând atentie altor baieti doar ca nu puteam, nu ma atrăgea nimeni pana la un punct. Când a apărut un băiat pe care îl Cunoșteam de câțiva ani dar nu prea bine și nu m-a atras niciodată. S-a produs o chimie foarte foarte mare între noi și am ajuns sa întreținem relații intime, el nu pare genul care sa aibă relații serioase. Mi-a plăcut atât de mult încât "am cedat" asumat, mi-am dorit sa se întâmple, eram și singura, deci nu am înșelat. Atunci mi-am zis ca nu ma afectează "one night standul" dar ma deranja in sinea mea atenția pe care le-o dadea altor fete. Acum, la 2, respectiv 3 luni de la "idila" și ieșirile cu acel băiat, deși sunt intr o relație cu băiatul cu care am fost 3 ani și țin enorm la el, am zile când ma gândesc obsesiv la celălalt, nu pot adormi... băiatul ăla mi-a spus de atunci sa nu ma atașez de el dar se pare ca am făcut-o, eu undeva in adâncul meu aveam intenții mai bune cu el, as fi încercat ceva nou la momentul ăla. Credeți ca a fost o atracție, am fost la limita de a ma îndrăgosti? De ce ma gândesc și cu prietenele mele încă vorbesc despre el? E dezamăgirea din mine? Uneori nu ma înțeleg și ma simt foarte rău... nu ar funcționa nimic niciodată între mine și acel băiat, e mult prea "fustangiu" pentru mine și totuși acolo ma gândesc, e doar o ispita? Îmi cer scuze pentru cât de lunga e întrebarea, dar simteam sa ma descarc puțin, multumesc indiferent de ce mi-ați raspunde!

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te lui Dumnezeu pentru viitorul tău soț și cere să te curățească cu sângele lui Iisus Hrisos de idolatria pentru acel băiat. todeauna ceea ce nou, mai improbabil atrage mai mult.

| Andreeush a răspuns:

Păi tu ar trebui să îți răspunzi la întrebare.
Dacă nu ești mulțumită de relația care o ai acum ar trebui să renunți.

| Crackman a răspuns:

Da, calculul este simplu daca nu te hotărăști la ceva amandoi o sa te lase.
După care o sa intri in depresie iar toți bărbații sunt porci... Știm povestea