| Lacrimi_8925 a întrebat:

Sunt noua aici si nu as vrea sa fiu bataia de joc a nimanui, daca nu vreti sa raspundeti la intrebarea mea va rog nu incepeti cu raspunsurile aiurea. Multumesc!
As vrea sa va pun si eu o intrebare si sper ca m`ati putea ajuta macar cu un sfat sau un raspuns.
Mie ciclul menstrual mi-a venit pe data de 31 Octombrie dupa care am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu, fara sa ne protejam. In data de 23 noiembrie 2010 mi-am facut un test de sarcina care mi-a iesit negativ. Intrebarea mea este din ce cauza nu mi-a venit ciclul menstrual nici pana in data de 3.12.2010 (Ciclul meu menstrual este negregulat ba vine la 25, 26 de zile sau odata la 27). Exista sanse sa fiu insarcinata?

Multumesc`

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina l-ai facut mult prea repede, nu are absolut nici o semnificatie. Primul test de sarcina cat de cat relevant il vei putea face pe 8 decembrie, folosind prima urina de dimineata. Daca este negativ, va trebui sa-l repeti dupa inca 2-3 zile in aceleasi conditii pentru certitudine.
Sigur ca exista sanse de sarcina. Ai avut contact sexual neprotejat, este exact metoda prin care se fac copiii. Tinand cont ca inca nu ai ajuns in perioada in care poti face testul de sarcina, faptul ca ai facut unul si e negativ nu are absolut nici o importanta.