| Tupea22 a întrebat:

Buna ziua TPU, Am mare nevoie de ajutorul vostru, pe data de 22 iulie am facut sex cu prietena mea virgina,faza e ca nu am penetrat-o complet(nu am dezvirginato) dar am facut-o neprotejat am nu am lasat in ea ba chiar am scos-o inainte sa simt ca ma termin, de atunci cand am facut-o pe bune(cu dezvirginare) am facut cu prezerbativ si l-am verificat nu era rupt, acum de 2 zile nu dorm gandindu-ma la ziua aceea cand am facut neprotejat chiar daca sunt sigur ca nu am penetrat-o si nici nu am lasat in ea.Acum am 2 intrebari
1. Poate ramane insarcinata?
2. Daca poate as vrea sa stiu cand sa incerce un test de sarcina..pe 22 iunie s-a intamplat(prostia).
Astept raspunsuri! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca era in perioada nefertila, da, schimba, insemnanad ca nu poate sa ramana deloc insarcinata in perioada aia.

In orice caz, pentru linistea ta sufleteasca, foloseste pe viitor prezervative, la absolut toate partidele sexuale, ca nu musca, nu doare, nu te manaca si nici nu costa o avere.

Iar pentru fata, un test de sarcina, facut dupa 21 de zile, ar fi relevant! In cazul vostru, dupa 13 august.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hotaraste-te ce ai facut, ca ai mentionat 2 lucurii contardictorii, ba spui: "faza e ca nu am penetrat-o complet." si apoi spui "sunt sigur ca nu am penetrat-o..."
Poti te rog sa te hotarasti daca ai penetrat-o sau nu?
Ai avut sex vaginal? Adica ti-ai introdus penisul in vaginul ei neprotejat?
Daca da, chiar si 1 cm, atunci se cheama ca ai penetrat-o si DA, o poti lasa insarcinata daca ea era in perioada fertila si a existat in prealabil o masturbare, sau o alta partida consecutiva de sex.

Nici data sexului nu pare a fii stabila, odata o mentionezi 22 iulie, alta data o mentionezi 22 iunie.
In orice caz, un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Tupea22 explică (pentru Violleta2022):

Din cauza la emotii si lipsa somnului de 2 zile am gresit. data e 22 iulie, atunci dupa explicatia dumneavoastra inseamna ca am penetrat-o, acum am fost pe un site cu un calendar unde arata perioada fertilitatii si se pare ca era in perioada nefertila, asta schimba ceva?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Tupea22):

Da, daca era in perioada nefertila si nici n-ai ejaculat in ea, posibilitatea sa strige dupa tine "tata" este zero.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tupea22):

Daca era in perioada nefertila, da, schimba, insemnanad ca nu poate sa ramana deloc insarcinata in perioada aia.

In orice caz, pentru linistea ta sufleteasca, foloseste pe viitor prezervative, la absolut toate partidele sexuale, ca nu musca, nu doare, nu te manaca si nici nu costa o avere.

Iar pentru fata, un test de sarcina, facut dupa 21 de zile, ar fi relevant! In cazul vostru, dupa 13 august.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in singura/unica situatie si anume cea in care actul sexual are loc in UNA sau in TOATE cele 4-5 zile apartinatoare PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual actual. Fara a cunoaste/sti in mod absolut sigur si precis, daca ''joaca sexuala'' din data de 22 Iulie a avut loc in timpul zilelor apartinatoare PERIOADEI FERTILE, sau din contra, acea joaca a fost intretinuta intr-o alta zi din afara perioadei amintite, pana in acel moment NU se poate oferi un raspuns obiectiv, care sa fie cert si catusi de cat precis si mai ales corect. Prin modul in care este prezentata intrebarea si din cauza faptului ca lipsesc datele necesare efectuarii unei analize efective, in acest moment pot fi emise numai simple presupuneri sau pareri complet subiective si total lipsite de orice valoare. Ar fi fost necesar sa precizezi macar data la care a inceput ultima menstruatie si data la care ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie si tipul ciclului regulat sau neregulat. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Testul de sarcina se face de obicei la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| sofisis a răspuns:

Daca ai facut orice tip de sex cu ea, ai dezvirginat-o. Deci termina cu prostiile astea cu "faza e ca nu am penetrat-o complet(nu am dezvirginato) ".

| DanielPH a răspuns:

Poate ramane si daca nu ti-ai dat drumul.
Cand te exciti, secreti un lichid. lichidul pre-ejaculator. Daca tu te-ai masturbat cu cateva ore inainte, chiar si cateva zile, sunt sanse ca in acel lichid sa existe spermatozoizi ce o pot lasa insarcinata.
Testul sa-l faca dupa 10 zile in colo de la contact. Ar veni de pe 1 august in sus.
Pace!

| Necunoscut112 a răspuns (pentru DanielPH):

Dacă faci pipi între timp, se distrug reziduurile de urină, deci r absolut imposibil să laşi gravidă pe o tipă cu sperma rămasă pe "ţeavă"în urmă cu câteva zile.

| DanielPH a răspuns (pentru Necunoscut112):

Asta asa este, uite ca am uitat sa specific. Insa am auzit ca tot exista riscul, caci nu poti elimina totul odata, ci treptat, pe parcursul a cateva urinari. In cateva zile, da, se elimina, insa spre exemplu, sa se masturbeze acum, sa urineze cand se trezeste si sa intretina relatii sexuale la cateva ore dupa, cred ca tot ar ramane ceva. Acum nu stiu, nu vreau sa aflu pe pielea mea. laughing

| Tupea22 explică:

22 iulie ma scuzati