| Alexandraadam2 a întrebat:

Buna ziua TPU! M-am gandit sa pun aceasta intrebare si in folosul meu, si sa aflu si ce nu stiu.Deci sa incepem. mama mea imi spune sa nu port sutien ca nu imi mai cresc sanii,si alte persoane(matusa,prietene,etc)imi spun sa port deoarece mi se vor lasa, plus ca sunt dezvoltata.Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Din moment ce sanii au inceput sa se dezvolte cand iesi afara este oarecum obligatoriu sa porti sutien, in schimb cand esti in casa poti renunta la el
Sutienul nu impiedica sanii sa creasca, dar ai grija din ce material este.

| Oana92 a răspuns:

Sutienul nici nu opreste cresterea sanilor nici nu ii deformeaza. E normal sa porti sutien daca ai sanii dezvoltati, rolul lui este de a sustine si de a proteja sanul, dar si de a-l "ascunde"- nu cred ca iti doresti sa mergi pe strada si sa ti se vada sfarcuruilebig grin

| grab a răspuns:

Poarta-l doar cand ii simti avantajele.
Cat timp esti prin casa si nu exciti pe nimeni cu sfarcurile tale obraznice poti sa ii lasi la liber.

Din cand in cand poti sa faci niste exercitii cu gantere pentru muschii care le asigura fermitatea.

Mama ta ce fel de sani are de iti poarta tie atata de grija happy

Răspuns utilizator avertizat
| BlakeLively a răspuns:

Iti spun asta cu cea mai mare incredere! Nu purta sutien, o sa ti se lase foarte mult si o sa-ti creasca. Nu am purtat niciodata sutien, foarte rar bustiera la anumite bluze la care chiar am nevoie si sunt foarte multumita de bustul meu.

| Maestra a răspuns:

Parerea mea este ca e bine sa porti sutien, dar cand iesi afara.

Daca il porti prea mult timp, este posibil ca sanii sa se dezvolte mai incet (asta daca ii porti mai bine de 15 ore)

Daca nu ii porti si ii ai destul de mari, exista problema sa se lase datorita fortei gravitationale

De ce nu incerci bustiere? http://www.gophoto.it/......?/view.php

Asa impaci si capra, si varza;)

Multa sanatate si intelegere iti doresc! :)