| DClaudiu a întrebat:

Buna ziua TPU...

Prietena mea vrea sa mearga la parintii ei pentru cateva zile iar eu nu sunt de acord cu acest lucru.

Stiu ca ar trebui sa fiu dar in acest moment simt ca trebuie sa imi fie alaturi.

Eu stiam ca deciziile se iau impreuna intr-o relatie nu de unul singur...Cum ar trebui sa procedez?

9 răspunsuri:
| Boss_Gaby_1999 a răspuns:

Nu te supara probabil doar a uitat se mai intampla toti oameni fac greseli, nimeni nu e perfect

| SeeDifference a răspuns:

Sa o lasi. Nu mai face mare circ pentru orice.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are părinți, TREBUIE să-i vadă, nu ai pus tu monopol pe ea!
Pa, pa.

| GlloriaYasemin100 a răspuns:

Eu una cred ca trebuie sa o lasi. Sigur ca te iubeste si are nevoie de tine si tu de ea, dar si ea are parinti, normal ca ii este dor de ei. Cred ca daca ar fi invers, asa ar proceda si iubita ta, caci doar nu sunteti legati cu lanturi, nu? big grin
Sper ca ti-am fost de ajutor. Pa pa! happy

| MiruD a răspuns:

Da. Intr-o relatie, deciziile se iau impreuna. Aici gresit. Dar daca iti zicea o lasa-i? Si in plus sunt parintii ei, trebuie sa ii vada. Daca e sa ramai cu ea, tu o sa stai toata viata cu ea, dar parintii? Nu suntem vesnici, as ca incearca sa accepti acest lucru, acela de a-si vizita parintii. Tu ai fi de acord daca ea ti-ar interzice sa iti vezi mama? nu cred. Asa ca incearca sa o intelegi. happy

| CoquineNoire a răspuns:

Deciziile se iau impreuna, ca sa decizi tot tu ce-ti convine?
nu poti rezista cateva zile fara ea? esti muiere sau barbat?
ca sa treaca timpul mai repede, bea niste vodka, pierzi cateva zile fara sa-ti dai seama, sau te joci GTA 5.
problem solved!

| Kalla a răspuns:

Este prietena ta, nu sclava sau proprietatea ta! Trebui sa-i dai putin timp sa stea si cu parintii ei. Daca esti prea protectiv relatia nu o sa dureze prea mult.Are nevoie sa fie singura cateva zile iar tu trebuie sa-i accepti deciziile.

| Fatamuntilor a răspuns:

Si intr-un cuplu casatorit se simte nevoia ca unul din parteneri sa-si vada famiia.
Esti prea egoit.Risti sa o pierzi cu asemenea comportament.

| neutrino a răspuns:

Cu mult respect pentru partenera ta!