| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! sunt noua aici si as avea o intrebare mai ciudata... am 22 de ani si acum un an de zile mama mea a botezat o colega de servici....la cununie l-am cunoscut pe baiatul ei ne-am indragostit pe loc dar nu stiam ca este imposibil sa aveam o relatie, pana acum 4luni ne iubim prea mult si nu mai putem trai unu fara celalalt. credeti ca traim in pacat? tin sa precizez ca mama este doar nasa mamei lui. va multumesc celor care ma pot ajuta kisskisskiss

8 răspunsuri:
| BananaSuparata a răspuns:

Hai sa iti zic, o sa incerc sa explic scurt...Conform bibliei si crestinismului, nu este nevoie de nasi la un botez, nu au nici un rol. Probabil esti ortodoxa/catolica, in cazul tau, este doar o traditie, pe care acea secta religioasa o aplica. Nu este nevoie sa fie nasi, din nou, nu au nici un rol. Si ca sa stii si tu, nu ai voie sa te casatoresti / iubesti cu rude din sangele tau ( frati, verisori, unchi etc.) Daca nu vrei sa traiesti in pacat, poti citi biblia, si iti vei schimba total parerea. Dar trebuie sa si intelegi ce scrie acolo. Succes.

| h3r a răspuns:

Prea mult nu vă iubiți, însă nu este un păcat prea mare.

| SunnyDay88 a răspuns:

N-ai mai pus intrebarea asta si acum 2 zile? ce s-a schimbat de atunci?

| boylivgume a răspuns:

Crestin-ortodox,este un pacat foarte mare!

| FeraruAndreea a răspuns:

Nu pentru ca daca va iubiti nuconteaza pentru ca astfel nu sunteti rude de gradul unu deci nu traiti in pacat dar chiar si asa eu cunosc doi oameni cate sunt verisori si s-au casatorit si nu s-a intamplat nimic si au intrebat si preotul. Deci sper ca te-am ajutat pupici

| RobertAlexandru65 a răspuns:

Avand in vedre ca va iubiti nu ar trebuie sa fie un obstacol. Daca va iubiti cu adevarat atunci luptati daca altii se impotrivesc. Nu trebuie sa ai mustrari de constinta. I se poate intampla oricui. Daca il iubesti cu adevarat nu te mai gandi ca faci un pacat. Iubirea e un sentiment pur nu un pacat.

| day4moka a răspuns:

Diabla de unde stii tu k nu ne iubim? Nu asta te.am intrebat. Multumesc celor care mi-au dat rasp :*:*:* iar celor ironici si frustrati sa se abtina de la comentarii aiureaiurea.

| day4moka a răspuns:

Multumesc andreea....cam urata situatie la inceput mama lui a fost de acord chiar incantata de ceva timp este total impotriva relatie noastr sad poate ea a crezut ca nu e ceva serios dar cand a vazut ca ne iubim cu adevarat si-a schimbat total parerea sad