| 354 a întrebat:

Buna ziua tuturor! In viata avem parte si de lucruri bune,dar si lucruri rele, de iubiri adevarate pe care credem ca niciodata nu le vom putea uita! am avut 4 ani de relatie,cu un baiat pe care il iubeam,tineam la el si nu credeam niciodata ca voi ajunge sa il urasc asa de mult.Mi-a facut multe lucruri,pe care la vremea respectiva le-am iertat si nu mi-a parut rau,dar ceva s-a intamplat cand m-am dus la biserica,eram foarte suparata, era 8 martie! ziua femeii! si nici macar nu si-a amintit sa isi sune iubita (pe mine )sa imi zica macar la multi ani! si i-am zis asa lui Dumnezeu big grinoamne daca acest baiat este pentru mine,lasa-l sa fie,daca nu fa-ma sa il uit! nu pot sa imi explic acest lucru dar atunci cand am iestit din biserica am fost alt om,m-am dus acasa la mine si l-am vazut pe el,un baiat frumos,intelegator,(nu era fostul )nu pot sa imi explic dar mi-a placut foarte mult. Acum intrebarea mea este de ce daca eu il iubeam asa de mult pe fostul l-am uitat dintr-o data? de ce am inceput sa urasc pana si faptul ca am fost impreuna? Ce impact a avut biserica asupra mea? Daca eu credeam ca este dragoste adevarata,de ce l-am uitat dintr-o data? cu fostul cand ma intalneam sau cand vorbeam,nu aveam emotii,nu puteam vorbii orice,nu l-am luat in brate asa cum l-am luat pe actualul,nu am simitit niciodata ca zbor de fericire doar pentru un sarut, de ce s-a intamplat asta?

Răspuns Câştigător
| Zeref a răspuns:

Te-ai rugat la Dumnezeu sa-ti indrume sentimentele si gandul spre calea ce-a buna, in care tu ai evidentiat 2 variante aia si aia.Nu poti spune ca ai uitat ci doar Dumnezeu cred ca ti-a curmat suferinta avea sa urmeze dupa despartire. Daca nu erai sincera in rugaciune si aveai ceva ascuns in inima ce nu stia nimeni fii sigura ca nimic nu se intampla si ti se intorcea.Transcenderea asta de la fostul la acel baiat, in doar o clipa este totusi una din caile misterioase ale dragosteilaughing.Eu cred ca Dumnezeu a considerat ca e de ajuns si ca meriti ceva mai bun.Este doar o teorie caci sincer nu stiu absolut nimic din ce gandeste Dumnezeulaughing))).Eu cred ca ar trebui sa apreciezi ce ai in fata nu din ce motiv s-a intamplat.

| 354 explică (pentru Zeref):

Multumesc din suflet pentru raspuns! esti singurul care a raspuns si nu ai jignit!

9 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Nu trebuia sa deschizi acest subiect. Pe acest site sunt multi neseriosi care-si bat joc de initiatorul subiectului, cum e si in cazul tau. Ca sa nu mai spun ca sunt si multi atei.

| 354 explică (pentru didiDia):

Multumesc,mi-am dat seama!

| 354 explică:

Eu am impresia ca tu nu ai inteles intrebarea mea! aici nu este vorba despre cine e "panarama ", a si inca o chestie fostul s-a despartit de mine cum a facut-o de multe ori din nu stiu ce motive, numai ca de data aceasta nu l-am mai iertat! nu vad nici-o panarama aici, dar...

| VictorFlorin55 a răspuns (pentru 354):

Atunci, nu te-ai exprimat bine, pentru ca din ce ai zis a reiesit faptul ca inca erai cu prietenul tau, si deodata ti-a iesit iubirea in cale! Multor baieti li s-a intamplat o faza de genul, inclusiv mie!

| 354 explică (pentru VictorFlorin55):

Nu mai eram cu prietenul meu!

| 354 explică (pentru VictorFlorin55):

Si inca ceva, niciodata nu a-si fi putut sa il insel!

| 354 explică:

Nici macar nu sti sa te exprimi! prostia dauneaza grav sanatatii! du-te si fa-ti un control, ai probleme grave cu cabina!

| 354 explică:

Buna ziua! nu draga, si nici daca eu il inselam pe el nu puteai tu sa ma cataloghezi ca fiind curva sti de ce? pentru ca tu sau voi nu imi cunoasteti mie viata, nici macar nu sti cine este in spatele calculatorului. Desi am specificat la inceputul intrebarii mele, ca aceea persoana mi-a facut multe lucruri rele si nicidecum nu era vorba de o simpla zi si anume "8 martie "voi nu ati inteles. Pentru cultura ta generala "curva "se cheama aia care o face pe bani, nicidecum un om ca mine! Daca tie ti s-a intamplat sa fii "inselat de o curva "asta nu este problema mea, incetati odata sa catalogati fetele ca fiind toate la fel :pe interes, curve, panarame etc!