| tinutza_5367 a întrebat:

Buna ziua. V-as ruga daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Mentionez in primul rand ca ciclul meu este neregulat (29 zile, 30 zile, 32, zile, o singura data am avut si de 38 zile) si ca ne dorim tare mult un bebe. Am avut contacte sexuale neprotejat cu viitorul meu sotul in ziua a 8a, a 9a si a 10a zi de ciclu. Mai exact pe data de 4 aprilei mi-a venit ciclul, iar pe data de 11 aprilie (ziua a 8a), 12 aprilie (ziua a 9a) si 13 aprilie (ziua a 10a) au avut loc contactele, cu ejaculare inauntru de fiecare data. Am observat in ziua a 11a o scurgere usor transparenta alunecoasa pe care o puteam intinde intre degete, apoi in ziua a 12a, am observat doua tipuri de scurgeri: prima transparent alunecoasa pe care o puteam intinde intre degete, iar dupa cateva ore am observat o scurgerea alba si cremoasa. Tinand cont de cele de mai sus, posibil perioada mea fertila sa fi inceput din ziua a 11a. Daca ultimul contact a fost in ziua a 10a de ciclu, iar perioada mea feritila a inceput in ziua a 11a, pot ramane insarcinata? Stiu ca pentru a ramane insarcinata trebuie sa prestezi incepand cu prima zi fertila (in cazul meu, a fost cu o zi in urma). Evident ca un test de sarcina este bine de facut, la fel si mersul la doctor, insa este mult prea devreme acum. Va multumesc tare mult.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui initial sa mergi la ginecolog pentru a afla si trata cauza menstrelor neregulate. Fiindca poate fi o boala care sa te impiedice sa ramai insarcinata sau, si mai rau, sa afecteze copilul si sa nu-ti permita sa duci sarcina la capat. Restul calculelor tale sunt inutile, de vreme ce ele se aplica numai la femei cu menstre regulate.

| Zenithf a răspuns:

Pentru inceput, incearca un tratament cu ceai de coada soricelului, bea 1 cana dimineata inainte de masa timp de 1 luna, zice ca regleaza ciclul si alte probleme femeiesti.
Apoi, de cand v-ati apucat de treaba asta? Ca sa nu va descurajati, va spun ca uneori poate dura luni sau chiar ani pana cand se 'prinde' ceva, la fel cum se poate sa se 'prinda' din prima.

| LittleDreamer a răspuns:

Eu sincer nu prea inteleg ce ai zis tu mai sus, dar te sfatuiesc sa nu te stresezi prea mult deoarece daca Dumnezeu vrea ca tu sa ai acel copil il vei avea la timpul potrivit, cand te vei astepta cel mai putin.
Succes!

| Kiduu_5579 a răspuns:

Chestia aia alba si alunecoasa ii orgasmwinking. fraieroowinking