| ioanastancciu a întrebat:

Va deranjez cu cateva intrebari. In seara de 3.01. 2013 am avut un contact sexual, din nefericire s-a rupt prezervativul fara sa imi dau seama, nu a ejaculat in interior, dar pentru a inlatura orice suspiciune am luat Postinor 2 la 30 de minute dupa intamplarea nefericita iar a doua tableta dupa 12 ore. Astazi, dupa 7 zile, nu a aparut inca acea sangerare de privatie. Exista sanse sa fi ramas insarcinata? Ce este de fapt aceasta sangerare de privatie si cand apare si de asemenea ce legatura are cu eficienta medicamentului. Tin sa mentionez ca am ciclu regulat de 28 de zile, iar prima zi a ultimei menstruatii a fost pe 22.12. 2012. Astept un raspuns din partea dumneavoastra. Va multumesc!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sangerarea nu e obligatoriu sa iti apara[nici eu nu am avut-o dar mi a venit ciclu mai repede cu 2 zile, asta a fost tot], ai luat pastila, stai linistita ca insarcinata nu esti

| ioanastancciu explică (pentru mona):

Multumesc frumos big grin

Răspuns utilizator avertizat
| SongokuJR a răspuns:

Zi dq lu' prietenu tau sa i-a prezervative de calitate sa nu se mai zgarceasca la bani ca e pentru binele vostru nu cred ca ai vrea sa ai copii de tânara. Dacă ai luat si pastila si nici nu s-a întâmplat faza cu sangerarea stai calma e ok totul. Pe viitor sa fiti mai atenți.Bafta!

| mel24 a răspuns:

Stai fara grija! nu esti insarcinata daca ai facut ce ai scris mai sus! data viitoare fii mai atenta!

| hunterr a răspuns:

Lasa-mi un mesaj cu idul tau dacda vrei sa discutam in amanunt despre aceasta problema!

| tinasong a răspuns:

Nu iti face griji, daca nu a ejaculat si ai luat si pastila nu ai de ce sa te sperii, nu e neaparat sa ai acea sangerare. ca sa fi sigura poti face un test de sarcina, dar fi fara griji. Bafta!

| zgary4all a răspuns:

Sa inteleg ca ai folosit pilula de a doua zi, nu? atunci puti sta linistita, in 99% din cazuri isi face efectul

| ioanastancciu explică (pentru zgary4all):

Da, pilula de a doua zi. multumesc