| maadaaa a întrebat:

vreau sa intreb si eu >ceva La facultatea finante si banci unde te angajezi?
dar vreo facultate din care sa iesi inspector (in orice domeniu) stiti? rasp pls...Multumesc! scuzati categoria... daar aceasta este cea mai "populata"

1 răspuns:
| HoneyPot a răspuns:

Finante-banci te angajezi la banci dar si la diferite companii din alte domenii, nu neaparat financiare.
Inspector la institutii publice ajungi daca termini dreptul sau administratie publica. Insa vezi cum sta treaba cu angajarile in sectorul public, sunt cam blocate posturile, ai nevoie de pile sa te angajezi. Nu stiu ce va fi peste 3-4 ani dar acum nu e prea bine.