| marianazzz1A a întrebat:

Buna ziua vreau si eu cum as putea sa incep dragostea cu persoana iubita? inainte de a baga baiatul penisul si asa, sunt la inceput cu viata sexuala si vreau sa fac pasi corecti.ce sa fac la inceput si dupa ce termina actul sexual? va rog ajutati-ma concret.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca vrei sa faci pașii corecți, dacă tot va iubiți, ai fi mai fericit dacă ai alege sa respecți planul Creatorului și ai alege sa faci sex numai după casatorie. Sexul fără casatorie nu e binecuvântat de Creator, nu afice fericire pe termen lung, doar mustrări de conștiința, boli venerice de care și prezervativul te apară 8o%, etc.

| Emilian65 a răspuns:

Înainte de a începe actul sexual, nu uita de prezervativ. Restul se va desfășura bine dacă sunteți amândoi pregătiți pentru a face sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pupi pe gat, o săruti pe gura, pe sâni, pe unde mai vrei tu. Se numește preludiu. Asta dacă vorbim de persoana iubită. Nu mai scriu prea multe pentru ca am niște fantezii în cap încât ajungi sa te urci pe pereți doar citind ( tu sau alții de pe aici).

| marianazzz1A explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata... vreau pentru baiat.te rog

| just4ubr2015 a răspuns:

Conteaza preludiul foarte mult si lasate dusa de val e o vorba din batrani dao la tinerete ca la batranete nu o mai vrea nimeni.

| just4ubr2015 a răspuns:

Du-te la unul care stie sa te invete nu mai face cu amatori sa suferi si sa fii traumatizata toata viata

| spuncevreau a răspuns:

Dacă ai mai puțin de 17 ani eu zic să te potolești. O să ai destul timp pentru sex mai târziu

| Gr4ande440q a răspuns:

Pașii corecti sunt spre farmacie. Iar după ce ați terminat te rostogolești de trei ori ca în James Bond