| Eaaaaa a întrebat:

Bunaa! am avut o relatie de 1 an si ceva cu un baiat dar de 2 ani ne-am despartit. A fost prima mea iubire si ink mai tin la el! De un timp a inceput iarasi sa ma sune sa ma cheme afara si altele. Eu am 15 ani si sunt inca virgina.intr-o seara a incercat sa aiba relatii sexuale cu mine.La inceput am vrut si eu, dar apoi am refuzat. As vrea sa fac acest pas, dar nu e chiar asa simplu. Credeti ca ar trebui sa-l sun sa-i spun ca imi pare rau si sa mai incercam odata! Tinand cont ca mi-am dorit sa fie prima data cu un baiat care nu-si doreste doar asta de la mine. Si la el am vazut ca s-a suparat p mine dupa ce l-am refuzat. Ce ar trebui sa fac? credeti ca vrea doar o simpla relatie sexuala si atat? Va rog ajutati-ma. Dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| st3phani3 a răspuns:

Buna Dia, sunt steph. Tinand cont ca ai doar 15 ani, eu cred ca ar trebui sa mai astepti ceva timp.Nu cred ca el ar fi "acela" cu care tu trebuie sa faci pasu asta(important, din mai multe puncte de vedere). Din moment ce v-ati despartit, inseamna ca au existat neintelegeri...si stii cum se zice:"ciorba reincalzita nu mai este buna"big grin
Pasu aste ar trebui sa-l faci cu cuneva pe care simti ca il iubest cel mai mult pe loomea asta, si mai ales sa te iubeasca si el pe tine, sa existe comunicare intre voi, intelegere si incredere si mai ales respect reciproc... fara astea, totul decurge incet, incet, dar sigur la despartire(de pe urma careia cel mai mult au de suferit fetele, de obicei).
Nu cred ca a fost iubire la o varsta asa de frageda, cred ca a fost ceva mai mult decat o prietenie(asa credeam si eu depre primul meu prieten cu care am avut o rel de 2 ani, ca ne iubeam, dar intrebarea e:"Daca ne iubeam, dc ne-am despartit?"... but never mind). Iubire e un sentiment f profund, si e f greu sa o gasesti.
Te sfatuiesc sa te gandesti daca el merita cu adevarat sa faci pasu asta pentru el... daca nu merita, sa stii ca nu e singurul baiat de pe planeta asta smug big grin mai sunt multibig grinhee hee tot ce-ti mai spun e sa puii totul intr-o balanta, si sa vezi daca marita cu adevarat!
oricum nu e o rusine sa fii virgina, ba din contra e o mandrie ca in ziua de azi putine mai st virgine pe la 18 ani...ai toata viata inainte...
Si ai grija daca te hotarasti sa faci pasu asta, sa nu regreti mai apoi...si mai ales protejeaza-te! bye:*

9 răspunsuri:
| Stefania a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa nu-ti incepi viata sexuala la varsta asta, pentru ca o sa regreti!

Pa, pakiss

Si multa baftakisskiss

| SeNyS a răspuns:

Esti cam mica pentru asta.mai asteapta un timp, si nu prea e ok cu el, adica dupa 2 ani daca te-a cautat pentru s*x, nu prea e iubire, daca s-a suparat dupa ce l-ai refuzat nu inseamna ca te iubeste, ci cadoar asta isi dorea si nu i-a iesit.Eu zic sa analizezi mai bine situatia.Esti doar un copil, de ce sa strici asta asa devreme? e timp pentru toate...

baftawinking

| roxynutza a răspuns:

Nu cred ca merita app el cati ani are?

| ☆ Ilinca☆ a răspuns:

Saluttt!happy
Eu te-as sfatui sa faci ce-ti spune inimaa.nu ce spunem noi.fiindca noi nu suntem cu voi sa vedem ce comportament aveti si asa.noi iti spunem doar o parere din tot ce ne-ai scris tu.happyDaca tu esti convinsa ca il iubesti si esti pregatita...pentru ca din cate ai scris la inceput ai vrut. daca tto ai inceput.inseamna ca vreihappyTu stii.winking
MUUUlt succes!

P. S.:daca o vei face protejeaza-te!
Pupici:*

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, Dia! E delicata problema, mai ales ca sunteti despartiti de atata timp. In primul rand atunci cand iti incepi viata sexuala, conteaza sa existe iubire intre parteneri, altfel nu va fi prea placut pentru tine, mai ales ca asta nu e ceva ce se uita prea usor. Sfatul meu ar fi sa te gandesti bine la motivele despartirii si daca va puteti impaca, iar daca tu consideri ca raspunsul e Da, il poti intreba si pe el daca ar vrea. Daca o sa va impacati si iti dovedeste ca tine la tine si ca e totul Ok intre voi, atunci a-ti putea incerca sa faceti pasul cel mare, dar e important sa nu te preseze si sa-ti lase tie posibilitatea de a hotari cand e momentul potrivit. Oricum, nu ai de ce sa te grabesti.ai doar 15 ani si toata viata inainte, asa ca trebuie sa te asiguri ca acel moment va fi cu adevarat special pentru tine si mai ales alaturi de cineva care sa te merite. Mult succes si nu uita ca tu singura poti lua cea mai buna decizie! big grin

| Sua a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa-ti incepi viata sexuala de la varsta asta , te-ai gandit vreodata poate el vrea doar sex si dupa aia te paraseste?

| Sua a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa-ti incepi viata sexuala de la varsta asta, te-ai gandit vreodata poate el vrea doar sex si dupa aia te paraseste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu te sfatuiesc sa nu-ti incepi viata sexuala de la varsta asta.si mai ales ca s-a suparta ca l-ai refuzat e clar ca nu te iubeste si sta cu tine numai pentru asta. Bafta! :*

| jgsdfkhg a răspuns:

Buna! Eu cred ca vrea sa aiba doar o relatie sexuala cu tine! Daca s-a suparat ca l-ai refuzat atunci ...fi sigura ca nu te iubeste! bafta in continuare!