| tipa123456 a întrebat:

Bunaa
Am o problema si va rog sa ma ajutati daca puteti.
Am 17 ani si acum un an am avut o relatie, prima mea relatie. baiatul respectiv era prima mea dragoste si am fost o perioada destul de lunga impreuna dupa care el a renuntat la mine si nu stiu cum as putea descrie dar mi a rupt inima in mii de bucati. toata vara mi a fost data peste cap pentru ca la cat l am iubit, nu suportam sa l vad cum se da la altele. In orice caz, timpul a trecut si in acest moment sunt intr o alta relatie de 4 luni iar baiatul chiar imi place, il iubesc, pentru el sunt prima iubire dar el la mine e a 2 a. Nu vreau sa intelegeti gresit dar mai sunt momente cand imi aduc aminte de fostul si nu stiu ce sa fac. vreau sa fiu fericita cu actualul, totul merge perfect cu el. Am vrut sa raman prietena cu fostul pentru ca suntem oameni si ne putem purta civilizat dar el nici de ziua mea de nastere nu m a bagat in seama laughing nu mai spun ca de ziua lui i am urat simplu si respectus "la multi ani" dar pentru el nici ca persoana nu exist astfel incat nu mi a raspuns; probabil lipsa de bun simt isi face simtita prezenta. In orice caz, vreau sa uit odata de trecut pentru ca imi creeaza numai necazuri. Ma puteti ajuta cu un sfat?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca nu il iubesti de fapt pe actutal iubit, ai intrat intro relatie sa-l uiti si acuma vei si tu ca nu l-ai uitat

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred ca te-am putea ajuta noi cu sfaturile noastre. Tu esti singura in masura sa-ti impui hotararea de a nu te mai interesa de el deoarece din cele relatate reiese ca n-ar merita nici un minim respect macar din partea ta. Ar fi minunat sa-l uiti definitiv din moment ce exista cineva care te alinta si sa-ti ofera intreaga lui dragoste si iubire. Multa sanatate.

| raluk27 a răspuns:

Pe tine de ce te mananca undeva sa ii spui la mulți ani? De ce vrei sa ramaneti prieteni? Nu ramai prietena cu cineva care te-a respins si care nu te-a vrut. Ah, ca treceti unul pe lângă celelalt si va spuneti un "buna", nu înseamnă că sunteti prieteni. Dupa cum s-a comportat ala, chiar nu-ti starneste niciun sentiment de dispreț? Ai terminat, e capitol incheiat. Nu zambete, nu mesaje, nu la mulți ani, nu te bagi in seama aiurea. Abia atunci cand o sa depășesti trecutul, o sa poti fi fericita in relatia actuala.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Propun sa te impaci cu fostul tau. Baiatul actual e incapabil. Iti ofera certitudine, tu vrei sa fluctuezi cu emotiile, nu esti la varsta destul de matura sa fii ceva gen " casnicie".

Sau ia-ti alt baiat care te face sa uiti de baiat, deci unul mai bun. Succes!