| Pastiluţă a întrebat:

Bunăă. Am şi eu o mică / mare problemă. Sper că mă puteţi ajuta. O să încerc să o scurtez.Decii,eu în momentul de faţă am un iubit.Dede. Şi ţin la el, însă problema este că, după ce m-am despărţit de gabriel " fostul " tot simţeam ceva pentru el.Nu sunt sigură ce simt ( nu sunt sigură pe mine ) dar cert este că eu simt ceva pentru el.De fiecare dată când îmi zâmbeşte. mă abureşte într-un fel. Şi nu ştiu sigur dacă are prietenă acum dar îmi dă de înţeles că mă place ( flirtează cu mine ). Şi eu nu-i pot răspunde la flirt pentru că am iubit şi chiar sunt pusă într-o situaţie de două parale. Cine mă ajută cu un sfat? sad
Fundăă. ă bineînţeles.
Mersii.

Răspuns Câştigător
| thereforyou a răspuns:

@maria
tu te auzi ce spui? Cum sa vorbeasca si cu fostul si cu actualul? Crezi ca actualului ei i-ar conveni sa auda asa ceva, se va desparti de ea rapid.
Cat despre tine Elena, sfatul meu este, sa rupi orice legatura cu fostul pana il uiti definitiv, nu mi-ar place sa fiu in locul actualului.
@Elena

7 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Mai Elena ce sa iti zic, tu trebuie sa decizi cine iti este mai drag si pe cine iubesti mai mult fostul sau actualul, sa stii ca relatiile care sunt reincepute dupa o despartire este sigur 50% ca va fi tot o despartire mai devreme sau mai tarziu, acum depinde si de motivul despartiri, daca era unu prostesc nu e problema dar daca e vb de infidelitate si chestii mai grave e sigur ca se va repeta ce a fost (despartirea). In concluzie trebuie sa gandesti cu sufletul si cu mintea. Daca despartirea cu fostul a fost dintr-o prostie si tii mai mult la el decat la actualul du-te la el, daca nu ramai la actual, daca e la jumatate e f greu, vei face ala bala portocala, glumeam, vei pune fiecare defect, fiecare calitate si fiecare gram de sentiment in balanta si vei decide cine e mai bun si compatibil cu tine. Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzz

| PinkTerror a răspuns:

*** am citit sfaturile de mai jos si iarta-ma ca sunt eu cel ce te trezeste la realitate dar:

1. te-ai despartit de el pentru un motiv...
2. trebuie sa te decizi ce iti doresti si care consecinte vei suporta
3. daca vrei chiar asa mult sa ii raspunzi la flirt fa-o... dar acum daca flirtul e la tine sa te saruti cu el si etc. atunci deja e alta mancare de peste( un flirt este nevinovat pur si simplu este modul in care doua persoane isi ascut ghearele)
si nu in ultimul rand... daca zici ca el este important pentru tine si ca ti la el. de ce se pune problema sa te intorci la celalalt. da uneori sa fi cu cineva nou e mai inspaimantator dar daca nu lasi pers de langa tine sa se "bucure" de tine si stai cu gandul la altii limitezi oricum relatia. hotaraste-te ce vrei si odata ce ai ales fa-o dar gandeste-te care sunt consecintele.

| DiNiSka a răspuns:

Mai bine sa-l intrebi pe el despe sentimentele lui fata de tine
Daca ii place de tine o sa-ti raspunda cinstit

| mihai82 a răspuns:

Daca ai sentimente mai puternice pentru actualul atunci te sfatuiesc sa ramai cu actualul, pana nu afla el de fostul, cate lasa si actualul

| maria_7807 a răspuns:

Pooi fi atenta.ia-ti o foicica sau la calculator oriunde.si scrie ce ai pe suflet.cea ce simti pentru fiecare.si a 2 zi citeste.si fa ceti zice inima.cea ce ti se pare mai frumos cea ce simti mai puternic. dupa parerea meaaa.nusth ce sa zicthinking tu sti mai bine. daca actualu tine la tine si fostul la fel.fostu.poate doar.se da la tine doar ca se bage raca.intre tine si actualu.acum nu stiu.tu sti mai bine.ideea e sa vorbesti si cu fostul si cu actualu.si sa rezolvi problema pupiciii:X

| Pysyca a răspuns:

Pai, eu cred ca ar trebui sa vorbiti deschis si sa lamuriti situatia. nu ar fi corect ca doua persoane care tin inca una la alta sa se desparta!

| Lee_1331 a răspuns:

Pai eu zic sati asculti inima.pe cine iubesti mai mult? Pe Dede sau pe"fostul"