| francescagalbeeeeeeeeeen a întrebat:

Bunaaa! Daca am facut sex neprotejat in ziua 11 si am un ciclu de 28 de zile ma pot astepta la o sarcina? Chiar imi doresc un bebe!
Nu s-a terminat total in mine totusi. Gen s-a terminat in zona aceea a mea si m-a mai penetrat odata sau de doua ori.
Va puuup chiar mi-as dori sa raman gravida.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Perioada fertila REALA a ciclu menstrual de tipul REGULAT care are mereu lungimea de 28 de zile se suprapune peste intervalul zilelor situate la distanta de 13, 14 si 15 zile fata de prima zi a ultimei menstruatii trecute. Este indicat sa intretineti chiar si 2 contacte sexuale in urmatoarele 3-4 zile sau doar in zilele cele real fertile. Cele 1-2 zile situate inaintea + ziua ovulatiei. Mult succes. Multa sanatate!