| Granyeet a întrebat:

Bunaaa TPU,

Am nevoie de un sfat și sper că mă puteți ajuta să înțeleg mai bine situația în care mă aflu. Există o fată cu care petrec foarte mult timp și am început să am sentimente puternice pentru ea. Totuși, nu sunt sigur dacă sentimentele mele sunt reciproce și aș vrea să aflu cum pot să îmi dau seama mai bine dacă și ea mă place.

PRO

Vorbim non-stop și reține multe lucruri despre mine.
Este foarte atentă și pare că o magulesc cuvintele mele.
Observ că îi provoc anumite stări și chiar nu doarme nopțile ca să vorbim.
Preferă să ieșim împreună decât să se odihnească.
Mi-a făcut un desen.
Își dorește să petrecem timp împreună și se îmbracă frumos când ne vedem.
Mi-a cules un mac și mi-a dăruit două pene de chitară; in plus, imi si canta (mor putin)

CONTRA:

Uneori îmi spune că mă urăște.
Îmi vorbește despre un alt băiat.
Când o întreb despre posibilitatea de a ne săruta, spune că trebuie să aștept 6 luni.
Îmi zice să tac uneori.
Merge în tabăra de vară unde are activități precum movie night și picnic cu alți oameni.
Cand o invit la mine, imi zice "ma gandesc ????"
Nu ii plac raraitii, iar eu raraiesc.

Ce părere aveți? Cum pot să-mi dau seama mai bine dacă mă place cu adevărat? Ce aș putea face pentru a înțelege mai clar sentimentele ei?

Vă mulțumesc anticipat pentru sfaturi!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o fata total imatura, care nu stie ce vrea, doar este posibil sa fie foarte micuta de varsta si atunci este explicabila atitudinea ei.
Te vede ca pe un simplu prieten, dupa cum se comporta si cum iti vorbeste.

| Miruna333 a răspuns:

Mai mult ca sigur te vede doar ca pe un prieten foarte bun la care tine(platonic). Cum s-a spus si mai jos, e putin imatura, si da, vorbeste despre alti baieti pentru ca sunteti prieteni si se poate deschide in fata ta. Se vede ca ai incercat sa faci pasi catre aceasta, insa ea te-a refuzat bagand scuze. Nu am inteles ce are tabara de vara si picnicul, de ce ai incadrat la contra, este libera si este chiar indicat sa faca alte lucruri fara tine, doar nu stati impreuna non stop, cum si tie ti-ar prinde bine acest lucru.
Oamenii pot ascunde multe lucruri si se si pot preface, nu este responsabilitatea noastra de a le interpreta gesturile sau a le eticheta anumite comportamente, cea mai buna metoda si eficienta este comunicarea. Comunicam cu persoana de langa noi. In cazul tau, se cam vede ca persoana nu este interesata sau poate este nesigura. Poti totusi incerca sa ai o conversatia cu ea, fara invitatii acasa sau tentative de sarut.

| AndaAlexandra a răspuns:

Cert este că te place. Nu știu însă în ce măsură. Poate fi doar ca un prieten și nimic mai mult.
Faza cu sărutul mi se pare puțin exagerată. Un sărut nu îl poți programa. Sărutul se întâmplă, se simte înainte de a se întâmpla.