| Stefania a întrebat:

Bunaaa! Vine vacanta.Tot timpul am asteptato, dar acum nu mai vreau sa fie vacanta.Nu o sa-l mai vad. Ce sa fac ca in aceste 3 luni sa uit de el? Adica sa nu sufar ca nu-l mai vad? El sta intr-un sat aproape de mine.Deci am o prietena de clasa care sta aproape de el si acea prietena mi-a zis ca ea merge si se plimba cu rolele in parc si el este acolo in parc toata ziua, adica ma rog nu chiar toata ziua, dar acolo isi petrece timpul liber :-d.Si mi-a zis aceea prietena ca la vara sa merg la ea si sa ne plimbam prin parc cu rolele si o sa fie si el acolo. Dar problema este ca eu am 12 ani si el 17 anisad si de asta nu am curajul saintru cu el in vorbasad. Si in acel moment cred ca o sa ma apropii de el si mai mult. Ce ziceti e o idee buna? Si cu ar trebui atunci sa intru in discutie cu el? Va rog foare foare frumos sa-mi raspunde la toate intrebarie! Funda

Răspuns Câştigător
| rex_2081 a răspuns:

Diferenta de varsta e nitel cam mare.Cred ca ar trebui sa mai copilaresti si ai sa ai tot timpul din lume si pentru baieti.De altfel cred ca si baiatul respectiv tot asa s-ar putea sa te considere:ca fiind un copil si ceea ce-i vei spune tu ar putea cel mult sa-l amuze.

6 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Hai las-o incolo de treaba! La intrebarea anterioara nu stiam ca ai 12 ani, dar acum iti spun serios ca ar trebui sa inveti, si sa lasi balta baietii! Ai o viata inainte perntru distractii si baietii, acum invata, sa ai o meserie in viitor!

| GdX a răspuns:

Nici nu se va uita la tine, pentru ca baietii pe la 17 ani prefera fete de 20winking.

| Daria a răspuns:

Nu e o idee deloc buna dupa parerea mea; adica tu ai 12 si el 17.

| mariamarybu a răspuns:

Nu cred ca baietilor de 17 ani le plac fetele mici! el cred ca se uita mai mult la fetele de varsta lui! ai putea sa vorbesti cu el! daca nu te cunoaste ai putea sa il intrebi cum il cheama sau cat e ceasul sau sa stai mai mlt in prejama lui! nu crezi ca e ciudat ca sa iti place un baiat de liceu? tu esti mult mai mica decat el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai pus odata intrebarea asta.

| IHV a răspuns:

Parerea mea este ca ai nevoie de un prieten de varsta ta