| IloveSumme a întrebat:

Bunaaa. Vreau urgent sfaturi.

Deci am un prieten de 1 an, aproape.Ne intelegeam bine. bursc a devenit indiferent. Ce`i drept, e cam obsedat de calculator si de prieteni...cand e la calc uita total de mine, la fel si cu prieteni.

Inainte ma suna, ma cauta, nu suporta sa stea fara mine.Ne vedeam mai des.etc.Acum ne vedem mai rar, cam o data de doua ori pe luna din cauza distantei(acelasi oras.doar ca e ceva de mers)

Cand eram amn2 plecati din oras, era superb, ma suna, imi spunea ca ma iubeste, etc. Acum teapa.NIMIC.

Imi raspunde si rece, am incercat sa vorbesc cu el. Mi-a spus ca si eu fac nu stiu cum, dar nu vad ca fac ceva foarte dur daca-l rog sa fie mai atent cu mine, nu?straight face El este orgolios.

Avem 16 ani.big grin.Nu vreau sa ma despart de el, stiu ca dupa tot eu sufar.Cum sa fac sa fie mai atent cu mine? Am incercat dupa cum v-am spus sa vb cu el, dar este orgolios si nu-l lasa deloc orgoliu!

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Hei.
Sunt intr-o situatie asemanatoare!

Sincer, habar n-am.Incearca indiferenta. Probabil utilizatori TPU te vor ajuta cu siguranta cu raspunsuri mai bune laughing.

| andradat a răspuns:

S'a plictisit de asa o relatie pur si simplu. Cand va vedeti cum se comporta? happy
El inca nu e complet maturizat deoarece baietii sunt cu 2 ani in urma pe langa fetele la maturizare. Deci el cam are acum mintea unuia de 14. Nu trebuia sa te combini cu unul de varsta ta trebuia mai mare, ca sa te astepti la mai multa maturitate. El inca e cu calculatoarele, jocurile, prietenii care oricum nu sunt adevarati, adica e in lumea lui mai bine zis.
Ma gandesc ca poate ii este si lene sa vina sa va vedeti avand in vedere ca stati departe unul de altu. Incearca sa fii indiferenta cu el, oricat de greu ti'ar fi incearca, sa vezi ce zice. poate va realiza ceva si te va cauta sa isi ceara scuze, nu stiu.
Succes pupici.

| alone a răspuns:

Al meu asea era inainte si am inceput sa vb mai mt sa-i sp c am p suflet si sa-l sustin mai mt si a anteles ca al iub si acum e mai atent ca nikiodata din 12 ore cat are ziua cam 9-10 si le petrece cum mine, sa stii ca uneori apare monotonia iar el probabil s-a plictisit d aceleasi lucruri... uneori nu e nev sa faci nim ca el sa inteleaga cat valorezi o sa-si dea el seama si singur si daca nu o sa realizeze cat valorezi atunci e varza!

| Dan a răspuns:

Draga, invita la o cina romantica, la tine sau la el si vezi poate ai noroc si se trezeste din letargie.Noroc! happy

| Bianca_2742 a răspuns:

Ideea este la este obsedat de prieteni nu? Sa nu fie si vreo prietena, asa ca pune-i niste intrebari si spune-i ca vrei sa il parasesti pentru altu sa vedem cum face.

Bafta!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt intr. o situatie asemanatoare...

| Anonim_4797 a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat asta dar am o prietena intr-o situatie asemanatoare.acelasi sfat ti-l dau si tie pe care i l-am dat si ei.eu cred ca probabil a intervenit monotonia. daca sunteti deja de un an impreuna, cred ca te iubeste.eu zic ca, de fiecare data cand va vedeti sa incercati sa faceti lucruri noi impreuna (iesiri in oras intr-o zi, in alta zi stat cu prietenii) pentru a nu va plictisi.si asa poate, va incerca sa aprecieze timpul petrecut alaturi de tine.nu cred ca indiferenta este o solutie, pentru ca asa mai tare il vei indeparta de tine si la un moment dat se va satura.succes,te pup!