| AndreEa_8847 a întrebat:

Bunaaa love struck.AM FST CU UN baiat mai mare decat mine cu 3 ani. tineam el tinea la mine.insa am auzit ca s`a dus la alta in liceu.si cand i-am zis era schimbat total.si imi vbea alfel si m`am desp de el.cu toate ca ma mai gandeam la el. m`am cominat cu altul.si la inceput nu tineam la el.ma gandeam la cel de dinainte.acum il iubb pe cel cu care sunt. facem 2 luni :X.insa m`am mai intanlit cu fostul de cateva ori fra sa stie actualul.si nu stiu c sa fk. fostul tine la mine.insa eu nu mai vreau sa ma impac cu el, cand m`am intanlit ultima oara cu el i-am sps ca asta va fi ultima oara cand ne vedem.si s`a suparat si a zis ca l`am suparat rau.va rog un sfat mik:X.

6 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Ramai cu actualul daca-l iubesti mult si sunteti de aproape 2 luni, iar el la randul lui te iubeste. Uita-l pe fostul' odata ce calca stramb mai calca odata si inca odata. cam asa e. Daca tinea la tine nu se ducea la alta in liceu happy sau si-o fi dat seama mai tarziu ce avea langa el si vrea sa te aiba inapoi. sau vrea sa-ti mai faca inca odata aceeasi faza.
Deci daca-l iubesti pe actualu el pe tine ramai cu el

| Farcas a răspuns:

Nu am inteles mai nimic! Si nu din poveste ci din scrisul tau!
Totusi ce iti pot spune e: nu te juca cu doi baieti deodata ca ramai fara niciunul.

| anad a răspuns:

Primul sfat ar fi sa incerci sa scrii in limba romana nu in limba "calculatoriceasca", sa se poata intelege ceea ce vrei sa comunici! Pentru problema cealalta cu prietenul, te-as sfatui sa-l lasi sa se supere in continuare, ca-i va trece langa alta, ca s-a mai dus si cand era cu tine!

| chrystyna a răspuns:

Mergi mai departe.De ce sa continui ceva ce s-a rupt din cauza lui. Daca el a vrut sa fie cu alta, cu aia sa ramana.Mai ales ca u sp ca il iubesti pe actualul.Fiti fericiti impreuna si lasati trecutul acolo unde-i e locul.

| ---koko--- a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu te mai intalnesti cu fostul, daca el te-ar fi iubit nu s-ar fi dus la alta, de ce sa iti bati joc de actualul daca el nu are nici o vina si tu spui ca il iubesti. Uita-l pe cel dinainte pentru ca nu merita prezentul conteaza.

| nuaisomn a răspuns:

Sfat: nu te impaca cu elwinking