| Alysia a întrebat:

Bunaaaa!kiss Am o mica problema.Am 15 anisori si sunt foarte slaba. Efectiv nu suport, devine o fobie.Ma simt foarte naspa cand le vad pe alte fete ca arata asa bine.Relativ am ceva formethinking Deci aveti o idee cum sa fac sa ma mai ingras?'-.- (Fara vitamine va rog.) Aa da si am inaltime cam 1.64thinking Astept raspunsuripuppy dog eyes!
Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cu 46 kg esti foarte bine, nu te teme. Fa ceva sport (inotul ar fi excelent) ca sa-ti modelezi corpul frumos, si sa ai o alimentatie diversa si sanatoasa, sa consumi lactate, carne de pasare si peste, legume, fructe.
Manci ca o sparta zici, dar nu te ingrasi? Ar trebui sa fii fericita ca ai o genetica asa de buna, alte fete mor de ciuda cand aud asa ceva.
P.S. Ti-e ciuda ca nu ai colacei ca si altele? Socant! laughing

| Alysia explică (pentru Zenithf):

Hmm sa stii ca inotul suna tentantthinking Si stai stai pune franalaughing Nu am zis ca vreau colacei si altele doar ca vreau putin sa ma mai ingraspuppy dog eyeslaughing O suna bine cu 46kg da nu arat a 46 iti garantez poate un 40laughing

| Zenithf a răspuns (pentru Alysia):

Spune "sa iei in greutate". A spune "sa te ingrasi" suna exact la fel cu "sa faci colacei". Apoi chestia ca arati ca o pana sau altceva de genul asta, poate fi pur si simplu din cauza ca nu esti obisnuita cu corpul tau si cu transformarile pe care le sufera (te inalti mult, proportiile dintre partile corpului se schimba, raportul dintre inaltime si latime (bine bine, circumferinta nu latime :p) se schimba si pur si simplu tie ti se pare ca arati ca un copac.
Facand un sport te va ajuta sa iti modelezi frumos corpul, sa te inveti cu el asa cum este si sa capeti mai multa incredere in tine si in look-ul tau. Am zis inot, dar poate fi si fitness sau altceva.

21 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Baietii prefera forme... Deci pur si simplu cand va aud, trebuie sa slabesc, Frate mananca si nu prea mai face sport...

| Alysia explică (pentru FrozEenSoul):

Bine..Nu prea am inteles ce vrei sa spui..Eu vreau sa mai pun pe mine nu sa slabesc. Daca mai slabesc ma sinucid=) ..Deci care e logica in ce ai zis?puppy dog eyes.

| val31989 a răspuns:

Buna,nu as crede ca esti prea slaba, eu cunosc o fata care are 15 ani, 40 kg si 155cm si arata foarte bine.Deci,cred ca nu ar fi nevoia sa te ingrasi.Tu nu trebuie sa te uiti dupa cum arata alte fete, fiecare e frumoasa si unica in felul sau.
Pa-pa

| Alysia explică (pentru val31989):

Pai e una cand ai 1.55 si alta cand ai 1.67happy

| val31989 a răspuns (pentru Alysia):

big grin ...in cazul asta nu stiu big grin dar ce te simti prea slaba? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| AtAkUs a răspuns:

Pai mananca mai bine, dar nu foarte bine sa nu te faci prea dolofana, oricum ai zis ca ai forme generoase, tot e bine pentru. ca baieti numai dupa asta se uita laughing deci e binisor, numai ca trebiue sa mananci un pic mai bine. funda? :*

| dutchman a răspuns:

Sa mananci mai mult, sa nu faci nimic, sa bei bere de exemplu...ca faci si burtica si solduri, fundulet marehee hee...

| Alysia explică (pentru dutchman):

Da mananc ca sa zic asa "pasca-s sparta"=).Dar nimic.Nu se pune nimic pe minelaughing Deci deja mi se pare tragic=) P.s.:Nu o am cine stie ce cu bereahee hee

| Alysia explică (pentru Alysia):

"parca-s" ups '-.-

| dutchman a răspuns (pentru Alysia):

Daca ai cu cine merge iti zic eutongue...cand iesim la o bere?tonguelaughing)))

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru dutchman):

Ești cel mai mare pokemon după TPU.ia-o ca pe un compliment.

| Alysia explică (pentru dutchman):

Mneee nu merge deloc. Poate doar Redd'ssmug

| Alysia explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Care e logica a ce ai zis tu cu "disperarea" mea din intrebare?thinking

| dutchman a răspuns (pentru Alysia):

Pai incercam la un redd's?tongue

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru Alysia):

Vezi că ai greșit persoana!

| Alysia explică:

Si daaa m-am masurat ieri si am 1.67laughing Imi aminteam 1.64 in fineoh go on