| Sabrinaaaaaaaaaaa a întrebat:

Bunăăăăă,încep prin a vă spune ca am 17 ani si inca de la varsta de 13 au început sa imi apară asa numitele vergeturi, sunt plina pe fese si coapse. Problema e ca aș dori sa imi incep viata sexuală, dar asta ma pune in disconfort, pe langa vergeturile inestetice mai am si labiile măricele/medii...

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Asa se intampla la pubertate, nu ai gresit cu nimic si nu ai putut evita asta. Vegeturi are toata lumea, pana si barbatii. Crede-ma ca nimanui nu ii pasa de vergeturi. Mai mult judeca femeile in online vergeturile decat barbatii in realitate, din frustrare. Barbatii n-au nicio treaba cu ele, unora chiar le plac. Iar de labii, toate partile intimite sunt diferite, iarasi, asta ar fi ultimul lucru de care sa se planga barbatii. Poti cauta pe net poze sa vezi ca se poate si mai raude ce ai tu, cu siguranta. Cand vei fi ok financiar dupa 18 ani poti apela la laser pentru vergeturi si la labioplastie daca tot nu te poti acomoda cu aceste lucruri. Dar pentru prima experienta sexuala, nu va conta niciunul dintre aceste lucruri

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile sunt crapaturi ale pielii, produse din cauza ingrasarii sau slabirii bruste, intr-o perioada scurta de vreme.
Din pacate, vergeturile nu se pot trata si nici nu dispar, dar se pot face prin operatii estetice cu laser, care le poate elimina.
Veregeturile nu te vor afecta la sex si nici labiile maricele.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu mai fi nesigura pe tine din cauza vergeturilor, 90% dintre oameni au vergeturi, chiar si unele fotomodele slabe care aparent au corp perfect, chiar si bărbatii, toată lumea are vergeturi în proporție mai mică sau mai mare. Un bărbat nu stă să se uite la vergeturi în timpul unui act sexual, crede-mă, nu îi va păsa, și nici la labii, care nu cred eu că sunt atât de mari încât să fie super inestetice, cred ca doar ți se pare ție, nu te mai îngrijora de aceste aspecte.

| GirthD a răspuns:

Labiile sunt misto. stai linisita

plus, vergeturile nu o sa intereseze pe nimeni.

nu te panica