| anonim_4396 a întrebat:

Bunatpu! Chiar acum m-am certat cu cea mai buna prietena care ne cunoastem de mici. Avem incredere una in alta,ne cunoastem enorm de bine,ne-am zis toate secretele.dar este o problema intre noi.Mi-am dat seama ca minte cam mult,tot timpul cand ne certam imi scoate ochii cate mi-o dat,le insira si alea.dar si eu am ajutat'o,si i-am dat cate am putut dar oh go on Ea crede ca is sclava ei,pe strada tot imi zice sa-i leg siretu ca nu poate, cand merg la ea imi zice sa i fac curat ca apoi imi da tot ce vreau si alea.Nustiu ce sa mai fac. M-am saturat intr-un fel.A daa. daca de exemplu eu nu-i dau nimic atunci nici ea si invers.Noi ne iubim,ne-am dat seama tot timpul cand ne certam nu putem sta certate nici o zi tot timpul eu ma intorc la ea, tot timpul.si acum cum ne-am certat ce spuneti? sa astept sa se intoarca ea ..sau?

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

E o tipa mult prea orgolioasa, iar dupa parerea mea orgoliul=prostie.
Tu nu esti sclava nimanui. Din ce ai scris, pot deduce ca tu esti cea care se implica mai mult in relatia asta de prietenie.
Ai putea sa-i dai o lectie, sa invete sa-si aprecieze mai mult prietenii.
Ai invatat-o prost din moment ce tu te-ai intors de fiecare data la ea.
Eu zic ca de data asta, ai putea sa o lasi ca ea sa te caute, sa testezi ce-i mai important pentru ea : orgoliul sau prietenia cu tine.
Daca se intoarce, e ok, daca nu, nu ai pierdut nimic, doar o prietena falsa!

1 răspuns:
| Ingerasulinocent a răspuns:

Pai daca asta numesti tu prietenie...Eu nu stiu ce sa mai zic. Tie iti place sa fi sclava ei? Nu te duci la ea sa iti ceri scuze, pentru ca ea s-a obisnuit deja sa vii tu etc. O astepti, daca vine ok va impacati. Dar fa-i si tu ceea ce ti-a facut ea. Si apoi o intrebi frumos:" cum te simti?" Dar daca nu vine? Asta e intrebarea ta. Nu e o prietena adevarata. Trebuie sa invete ca si ea mai greseste.