| Cristian_Alexandru_1998_SGt3 a întrebat:

Buuna TPU! Deci, de ce atunci cand am facut`o pentru prima oara de cand suntem impreuna cu iubita mea am simtit ca i s-a rupt "ata" aia, himenul desi ea o mai facuse o singura data in urma cu 6 luni?
De ce o doare fiecare contact sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul se poate asemana cu un perete sau mai degraba cu o "cortina" in nici un caz cu "ata" pe care o are penisul tau, de baiat. Durerea simtita in momentul penetrarii se datoreaza intinderii bruste si excesive a muschilor circulari din care este constituit vaginul. In cazul in care sexul se va produce la intervale atat de mari cum s-ar zice "din an in paste" la fiecare noua penetrare durerea va reapare.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil fiindca nu era suficient de excitata si nu aveai destula lubrifiere, motiv pentru care ai intrat greu si ti-ai imaginat ca simti himenul (de fapt ai simtit peretii vaginului cum se departeaza).
O doare fie fiindca are o infectie genitala, fie fiindca nu este suficient de excitata cand incepeti si atunci e insuficient lubrifiata. Trebuie intai sa mearga la emdicul ei ginecolog pentru a exclude infectia si apoi mai trebuie sa lucrati asupra mediului, momentului si preludiului, asa incat ea sa fie suficient de relaxata si dornica si tu sa fii suficient de grijuliu incat sa nu mai simta dureri.