| Onn3 a întrebat:

Calciu,magneziu,zinc,vitaminele (b1, b2,b3,b12,C...) pot scadea actiunea anticonceptionalelor?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Acestea NU scad/influenţează efectul anticoncepţionalelor ( vezi prospectul ).

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele pe care le-ai insirat tu nu modifica efectul contraceptivelor

| Onn3 explică (pentru Brigaela):

Poi eu iau Ca+Mg+Zn+de si vitamine

| Brigaela a răspuns (pentru Onn3):

Sunt vitamine, ca de exemplu acidul folic care pot diminua efectul contraceptivelor. Ia prospectul preparatelor pe care urmeaza sa le iei si consultat-te cu ginecologul care ti-a prescris contraceptivele. Nu lua nimic inainte de a discuta cu medicul

| mona a răspuns:

Nu cred ca pot scadea efectul anticonceptionalelor