| deadman a întrebat:

Cam de trei ori pe saptamana, cand vin de la liceu, vad o fata foarte frumoasa in statia de autobuz (pe unde trece doar un autobuz). Chestia asta se intampla cam de un an (adica din clasa a9a, acum fiind a10a). De observat si ea m-a observat, pentru ca am avut si cateva contacte vizuale, iar acum o saptamana ea a luat-o in fata si CRED ca s-a uitat dupa mine (imediat ce am ajuns in statie, m-am uitat dupa ea si atunci ea a intors capul). Azi am vrut sa vorbesc cu ea, dar am zis sa mai stau si sa incerc sa mai fac contat vizual cu ea, si am observat ca se uita la mine, iar cand ma uitam in ochii ei, ea statea cam jumatate de secunda si se uita in alta parte. Ce parere aveti de comportamentul ei? Sa vorbesc cu ea? Si ce sa ii spun, ea stiind ca am vazut-o de acum un an?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Boule! (in sens frumos)
Fata te asteapta pe tine, nu autobuzul...

| neutrino a răspuns:

Chiar daca repeti aceasta intrebare, raspunsul este acelasi: mai asteapta pana cand o va fura cineva cu mai mult curaj.

| Alcyon a răspuns:

Ia si tu un buchet de flori si da-i-le. Fetele sunt receptive la astfel de gesturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gogule, ai mai postat intrebarea asta odata, ce n-ai inteles de-acolo?

| hecamefrommetalland a răspuns:

Îți voi spune o povestioară semănătoare, hotărăști tu cât de potrivită:
Într-o zi un băiat a trecut pe lângă un magazin de muzică. Acolo a văzut o fată foarte frumoasă, i-a plăcut instantaneu de ea.Nu avea curaj să-i vorbească, așa că se duse la ea și îi ceru un CD.Lucrurile au decurs așa un an.În cele din urmă el s-a sinucis.Intrând după înmormântare în camera sa, mama lui deschise dulapul și dăduse peste muntele de CD-uri împachetate, noi nouțe dar nescoase din plic.Deschizând unul din plicuri văzu că scrie pe el:"Ești drăguț, uite numărul meu de telefon..." Deci, nu pierde timpul! Life won't wait for you my friend!

| Sexxy a răspuns:

Du-te la ea... spune-i un simplu buna..si de aici discutia va curgewinking

| trista12 a răspuns:

Daca as fi in locul ei, mi-ar placea sa vii serios la mine si sa-mi spui: -Buna, eu sunt X, te-am vazut de multe ori aici si mi-ar face deosebita placere sa te cunosc!
Poti incerca asa.Succes!

| Mikysor17 a răspuns:

O sa o plictisesti nu contacturile tale vizuale laughing) Mai bine intra odata in vorba cu ea ia si tu acelasi autobuz cu ea si aseazate langa ea...o sa te creada un ciudat daca nu actioneziwinking pentru ca te tot vede ca te uiti la ea fara sa ii zici nimic.

| diana11110 a răspuns:

Buna.Vreau sa-ti spun ca ceva asemanator mi s-a intamplat si mie. sad In cl a 10a un baiat(pe care il vedeam in autobuz si care era in acelasi liceu cu mine) incepuse sa se uite destul de insistent la mine.Cu timpul, desi pana atunci nu-i acordasem atentie, a inceput sa-mi placa desi nu vorbisem niciodata; incepusem sa ma uit si eu la el insa nu ma holbam laughing (sunt destul de introvertita si aveam ceva rezerve-nu ma prea uitam la el pentru ca ma intimida oarecum si m-as fi inrosit teribil, ceea ce mi se parea penibil ). Nu am avut curaj sa ma duc la el, nici el nu a facut nici macar un pas; de atunci a trecut cam un an si inca ma intreb ce s-ar fi intamplat daca unu din noi ar fi facut ceva.Morala, du-te la ea happy daca te refuza ai cel putin certitudinea ca ai facut ceva