| nimeni_3927 a întrebat:

Cam pe la ce varsta e bine sa incepi viata sexuala. Mai ales la fete. Ms

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In nici un caz sub 17 ani si jumatate, preferabil la 18 ani.

| monyk a răspuns:

Buna, pai nu prea conteaza varsta, trebuie sa fi pregatit fizic si psihic...sa ai un partener de incredere, sa existe multa iubire si repsect intre parteneri, atunci cand te simti pregatit, atunci e cel mai bine, asa ca varsta cam 17-18 ani eu zic ca e acceptabil, dar depinde de fiecare...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru sanatatea ei cel mai bine e la 18 ani.

| Ana a răspuns:

17-18 ani big grin

| alexa a răspuns:

Nu cred ca este o varsta anume
depinde de momentul in care esti pregatita atat fizic cat si mental
trebuie sa gasesti persoana potriita pentru a faceu n asemenea pas.nu te poti"darui" oricui si nu va fi la fel de placut cu oricine
dar eu cred ca dupa 18 ani e cel mai bine...winking
bafta

| ViVi a răspuns:

Psihic 18 dar fizic 16-17
acum depinde daca esti pregatita si daca simti ca vrei nu ca daca ai 17 ani repede in patlaughing cel mai bine cand esti pregatita

| Licurici_2296 a răspuns:

Conteaza enorm relatia, partenerul, sentimentele, durata relatiei. Eu sunt happy ca nu incepusem sa ies cu pr meu mai devreme, pentru ca probabil tot 6 luni treceau pana imi incepeam viata sexuala, chiar si daca aveam 16. Insa la aproape 18 ani a fost ideal.

| Amelia87 a răspuns:

Again >18.

| Amelia87 a răspuns:

Stupid? Straniu, consider ca 18 e destul de normal, vad ca si altii au zis 18 si au primit Inteligent nu stupid. Ce lume interesanta! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 18 ani se presupune ca fata este pregatita si fizic si psihic, insa fiecare are ritmul sau propriu de dezvoltare. In orice caz, este un pas important, care in niciun caz nu trebuie facut daca nu exista certitudine deplina ca este momentul potrivit si persoana potrivita, dar mai ales ca va fi protejata impotriva BTS si a sarcinii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam de la 18

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clientele politice si ciorba de fasole.

| SmIlEy_4608 a răspuns:

Pai Cand esti tu pregatita

| alina81 a răspuns:

Dupa principii morale dupa ce esti majora si cu sotul dar... viata sexuala o incepi atunci cand esti sigura k simti ceva fff puternic pentru acea persoana si k il doresti si iti tremura tot corpul cand esti langa ea sau el atunci e cel mai bine...