| anonim_4396 a întrebat:

Cand am aflat ca este nascut in aceeasi zi cu mine m-am dus la el sa ii spun la multi ani; l-am pupat iar el m-a strans in brate si ma invartit laughing. De atunci am inceput sa il plac, sa ii dau beep-uri, mesaje.Suntem prieteni de ceva timp, iar uneori se comporta ca si cum m-ar placea. El este prieten cu fostul meu iubit.Nu are net iar beep-uri nu prea da inapoi.Credeti ca ar fi bine sa vorbesc cu el si sa ii spun ca il plac? Ce parere va avea fostul meu iubit?

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca iti place de el atunci incearca sa fi in preajma lui si mai ales sa-l cunosti mai bine! Nu conteaza deloc ca e prieten cu fostul tau, e un amanunt neinteresant! Dar vezi ca daca te-a invartit in brate, asta nu inseamna mai nimic. Poate era doar fericit ca e ziua lui!

| Bacemi a răspuns:

In primul rand nu conteaza parerea fostului tau iubit. Nu trebuie sa conteze pentru tine. Poti sa te gandesti la asta daca vei fi impreuna cu baiatul asta. Incearca sa vorbesti mai multe cu acest baiat, sa incerci sa il cunosti si mai bine. Intra in vorba cu el cand ai ocazia, zambeste-i, priveste-l atent. Incearca sa flirtezi cu el, sa bati cate un apropo. Vezi cum reactioneaza si in functie de asta mergi mai departe sau nu. Daca vezi ca te place si el puteti discuta impreuna in ce mod ar putea afecta fostul relatia voastra. Daca ati ajunge la o iubire reciproca nu cred sa fie asta o piedica.

| mary_5801 a răspuns:

Mai bine renunta daca vezi ca el nu are interesul mai pronuntat.