| Ella2345 a întrebat:

Când fac sex cu sotul meu simt durere când el îşi introduce penisul la mine în vagin e normal sa ma doara? Ce as putea sa fac sa nu mai doară?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este normal sa te doara, ori ai o rana pe colul uterin ori el face sex prea dur nu iti face preludiul suficient ca sa te uzi sa ai tu orgasm, mergi la ginecolog sa te consulte, sanatate multa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa folosesti un lubrifiant cand faci sex, ce varsta ai?

| mihai69 a răspuns:

Nu, nu e normal să doară.
Acum, motive pot fi mai multe.
Cel mai bine ar fi să mergi la un consult ginecologic. Așa o să afli sigur cauza și mai ales, remediul.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal sa ai dureri la penetrare. Ca să nu mai ai dureri la penetrare, faceți preludiu prelungit și dacă nu te umezești suficient, folosiți și un lubrifiant pe baza de apa sau saliva(un lubrifiant foarte bun).

| Sofer a răspuns:

Te exciți suficient înainte de penetrare?

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este normal să doară. Dacă nici cu preludiu lung nu scapi de durere, folosiți un lubrifiant, poate ajută, sau mergi la un medic, poate suferi de vaginism.

| Mindfulness a răspuns:

Daca și după preludiu te doare înseamnă că ai o infecție BTS, fa preludiu prima data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preludiu prima data si dupa...winking

| MihaBianca a răspuns:

Mergeți la un ginecolog

| Raluu1234 a răspuns:

Preludiu, relaxare, lubrifiant.
Asta după ce te vede ginecologul.