| anonim_4396 a întrebat:

Cand efaza aia ca iti pui busuioc sub perna sau ceva de genul si iti visezi ursitul? Sincer sunt cam derutata.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

„ In noaptea de Boboteaza, tinerele fete isi viseaza ursitul. Ele isi leaga pe inelar un fir rosu de matase si o bucatica de busuioc; busuioc se pune si sub perna. Fetele care cad pe gheata in ziua de Boboteaza pot fi sigure ca se vor marita in acel an."
Uite aici sursa,
http://www.crestinortodox.ro/......8744.html.
Baftă!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

In noaptea asta! Iti pui busuioc sub perna si vei visa un barbat.cu care te vei marita! Bafta.Eu dabea astept!:*

| Narcis2007 a răspuns:

Nu

| BAIATUL a răspuns:

La tara femeile batrane spun ca "fetele mari" isi pun busuioc sub perna si vor visa baiatul care le este ursit.Nu cred ca este adevarat dar pe la mine pe la tara asa vorbesc femeile batranebig grinSper ca te-am ajutat.

| Mariiaamariiaa a răspuns:

Eu mi-am pus, cand eram mai mica, busuioc sub perna de florii si m-am visat cu actualul meu prieten. Atunci cand m-am visat nu eram impreuna cu el, numai dupa vreo 2 ani dupa ce am avut visul.

| Marina150 a răspuns:

In ziua de boboteaza, si trebuie sa dormi pana la 12 noaptea ca sa iti visezi ursitul