| flor31 a întrebat:

Cand iti place de un baiat si lui ii place de tine, de ce fata il refuza? iar apoi cand fata doreste sa fie cu el, el refuza?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E jocul dragostei,daca e sa fie impreuna vor fi,indiferent de cat de "defazati" sunt!
Oricum, din povestea asta au amandoi de invatat, ironia sortii a salvat multe relatii gata sa esueze!
Nu te grabi si nu presa lucrurile!

| Sburatorul a răspuns:

Pai, la prima intrebare cred ca tu poti sa iti raspunzi singura. adica asta nu este un fel de regula ''prima data te refuza X, apoi Y il refuza pe X ''.
La a doua. sunt unele cazuri in care X se indragosteste de Y iar Y nu ii da de inteles lui X cum s-ar putea ivi o relatie intre cei 2. Si asa X incepe sa il/o ''scoata de la inima'', vrand sa il/o uite pe Y, iar Y isi da seama prea tarziu cat demult a tinut X la el/ea.
Sper ca nu am exagerat cu X - Y laughing

| nicoll7 a răspuns (pentru Sburatorul):

Sburatorule neai omorat cu
X si Y laughing e mine mai incurcat rau laughing

| Sburatorul a răspuns (pentru nicoll7):

Eeh, daca citesti de 5 ori intelegi laughing). Nu am fost prea inspirat laughing.

| nicoll7 a răspuns:

Pai la prima intrebare e simplu... fata nu se lasa asa usor si vrea sa fie cucerita. Apoi baiatul renunta.Si are si el orgoliu si crede ca tu (cerandui sa fie cu tine ) o faci doar din mila sau ca sa iti bati joc de el.succes