| anonim_4396 a întrebat:

Cand o "faci" prima oara trebuie sa te epilezi jos?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Nu știu să fie o lege emisă de Parlament vizând o asemenea problematică./// Alea care sunt actrițe în filme XXXX, o parte sunt prostituate. Știam că Prostituatele, se rădeau jos din cauză de păduchi lați./// Totuși nu este cam devreme pentru sex?! Este cazul să înveți înainte de a o face pentru prima dată, toate metodele de evitare a unei sarcini nedorite și să utilizezi combinate/ asociate mai multe metode de evitare a unei sarcini. Dacă tot citești o carte de sexologie vei afla care sunt pozițiile preferabile pentru dezvirginare. + încă foarte multe. Tot înainte de prima dată, trebuie să cunoști și foarte multe despre bolile cu transmitere sexuală. Tot înainte de prima dată trebuie să fii conștientă de riscurile medicale pe care le implică un avort la cerere. Tot înainte de prima dată trebuie să îți pui întrebarea dacă ăsta este cu adevărat bărbatul, cu care vrei să îți începi viața sexuală. Ce nădejde poți avea în el dacă rămâi accidental gravidă? Ai acordul părinților, să îți începi acum, viața sexuală? Unde veți face sex, blocând liftul între etaje? Sunt multe mult mai importante, înainte de prima dată. Chestia cu epilatul jos este o prostie, în raport de restul problemelor destul de serioase pe care le implică viața sexuală. Cum vrei tu așa faci. Nu sunt legi clare în acest sens. /// Pe site- ul ăsta este o vacă, Brigaela sau un nume asemănător, care dintr-o prostie supra monumentală sfătuiește fete sub 18 ani cu liceu neterminat, să lase copilul. Dacă în fața unui angajator, om zdravăn la cap, se prezintă o mamă de asta, mult prea tânără, angajatorul va gândi că în fața lui este una de 4 ori cretină. Cretină că a început vița sexuală prea devreme, că a mai și rămas borțoasă, că nu a renunțat la sarcină, că nu a terminat, nici măcar liceul. Dacă mai are și altă ofertă, șansele la angajare ale mult prea tinerei mame, sunt zero barat, adică mulțimea vidă. Dacă nu o poate ajuta familia, pe fata / femeia respectivă, nici măcar, să își termine liceul, pe individă o așteptă un viitor teribil de interesant și anume acela, de prostituată pe centură. Dacă Brigaela este o cretină, pe care nu o duce capul sau o mizerie de femeie care dă sfaturi voluntar incorecte, unor vaci mai tinere, nu am habar și nici nu sunt dornic să aflu adevărul, despre idioata asta. Dar în afară de acestă Brigaela sau cum o cheamă, cu mintea Zbenguela, prin arătură, (este o poză cu o urâtă, cu un chenar albastru, mai bine era chenar negru, ) mai sunt și alte femei în România, cu care eventual aș putea să mă căsătoresc, eventual, a doua oară. /// Vezi și tu ce faci, în continuare, că este vorba de viața ta. Când vei fi la necaz, vei fi cu totul singură și nu te va ajuta nimeni./// Decizia de epilare jos sau de ne epilare jos, este a ta sau poate fi o solicitate venită din partea partenerului tău, de viță sexuală. Nu este nici o lege, care să stipuleze așa ceva. Dacă consideri că este prea mult, mai poți tăia cu o foarfecă din el. Totul este să apelezi la cineva să te ajute, să nu îți ajungă compoziție de epilare la clitoris sau mai jos. Că este o zonă mai sensibilă acolo totuși. Dacă vrei să folosești pentru epilare ceară fierbinte, iar trebuie să fii foarte atentă. Este ultimul lucru, la care m-aș gândii, dacă aș fi femeie.

18 răspunsuri:
| estera a răspuns:

Da...nu intotdeauna doar daca e des

| Forevăr a răspuns:

rolling on the floor
Pai normal, daca nu vrei sa se sperie de "padurea" ta.

| PissyX a răspuns:

Aaaa, nu stiu cum sa spun, dar e bine sa fi curata jos, indiferent ca dai tot parul jos sau opresti o prate din el si il faci intr-un fel anume! Am vazut femei care au par si tot au relatii, toata treaba e sa fi curata, nu conteaza parul, ca asta depinde si de partener! Sper sa iti foloseasca raspunsul! A si inca o treaba, daca vrei sa ma iei in calcul, daca esti prea mica, nu te grabi sa o faci, ai tot timpul, ba mai mult, te vei satura laughing. Bafta si ai grija de tine!

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Doar ii dai cu putin fixativ, ii faci o freza si... your ready to go go go big grin

| mgtow a răspuns:

Nu e necesar.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu scrie nicăieri că trebuie să epilezi, poți să te tunzi foarte scurt!
Important este igiena locală, ulterior se pot face modificări, fiecare cu gusturile sale.
Nimeni nu va comenta dacă te îngrijești, rău este când nu-ți pasă de persoana ta!
Pa, pa.

| Elisa a răspuns:

Depinde de preferintele partenerului.

| Dash a răspuns:

Doar daca vrei...

| DraPraaHaarp a răspuns:

Nuuu nimic, mergi cu padurea tropicala la baiatlaughing sau faci o creasta.o sa fie perfect:X

NORMAL ca trebuie sa te epilezi doar nu te duci asa, tine de igiena.

| DnBSniper a răspuns:

Du-te la un frizer futurist sa iti faca freza la cuc laughing)

| anonim_1007 a răspuns:

Sfatul meu e sa te epilezi ca de nu dac te va vedea te va parasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic...doar nu vrei sa se sperie si in plus mai e si scarbos.Imagineaza-ti daca porti tanga, se vede ca draq...sau daca t atinge acolo,n-o va putea face klumea din kuza parului,si nu va nimeri bine clitorisul, deci da, neaparat trebuie sa te epilezi.

| andrada a răspuns:

Poi nu e obligatoriu dar de preferat da pentru ca daca vede baiatu' dita mai ''padurea'' n-o sa-ti zica nm dar o sa se gandeasca ca nu te omori cu igena si poate sa-si faca o parere proasta despre tine

| bogdanalexx18 a răspuns:

A nu domnelaughing)stai asa cu padurea tropicala...pana cand mori... evident ca trebuie sa te faci jostalk to the hand

| Biiia_2513 a răspuns:

Normal.daaa

| Anonim69 a răspuns:

Nu,epileaza-te in cap. Daca nu vrei sa pari jalnica, epileza-te, normal

| fCD a răspuns:

Epileaza-te sus rolling on the floor

| calin3003 a răspuns:

Numai la sex va sta capul. fetele astea din ziua de azi. rolling eyes