| TeodorescuM a întrebat:

Cand pot face sex fara prezervativ si fara sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
18 răspunsuri:
Alte răspunsuri
NOname
| NOname a răspuns:

Mereu va exista un risc oricât de mic. Aşa că cel mai bine e să vă protejaţi.

| MMihai a răspuns:

Da, dar este cam mult de explicat!

Nici dacă faci sex oral nu rămâi gravidă.

Eventual te alegi cu ceva boli venerice, luate și în cavitatea bucală.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Cand o sa fii la menopauza pana atunci te sfatuim sa faci sex protejat.

| Yng a răspuns:

Dupa ciclul menstrual este perioada nefertila si sunt sanse mici de aparitie ale unei sarcini. bafta!

| didiDia a răspuns:

In zilele tale nefertile. Pentru siguranta, partenerul sa nu ejaculeze in tine.

Alte răspunsuri
| Joker1958 a răspuns:

Cum se face si in filme porno...aia nu o fac cu prezervativ pentru ca aia ii face la inceput oral si la sf isi da drumu pe ea...happy

| ania a răspuns:

Ovulatia are loc in general cu 14 zile inainte de urmatorul ciclu, dar in afara de Dumnezeu nimeni nu poate garanta lungimea ciclului cuiva, am avut si prietene ce s-au trezit ca le vine din nou menstruatia peste 2 saptamani. Nici cu prezervativul nu e absolut sigur, marimea penisului nu e supusa intotdeauna controlului voluntar, pot aparea scurgeri pe langa, am cunostinte care au conceput copii cu prezervativ cu tot.De aceea a lasat Dumnezeu asa lucrurile ca sa facem sex numai daca suntem casatorite, pentru ca a vrut sa fim protejate, sa ne bucuram de placerea sexuala cu cineva care la o adica isi asuma ca va fi tatal copilului nostru, nu ca ne lasa balta daca apar probleme sau ne sponsorizeaza eventul avortul. Fetitia mea e cea mai minunata eroare a vietii mele, dar macar am avut langa mine un barbat care sa-mi spuna, nu-i nimic daca e al treilea, o sa ne descurcam impreuna.

| kittyshor a răspuns:

Inainte si dupa mentruatie cu 3 zile ..sansele sunt aproape inexistente

| alexandra_2771 a răspuns:

Dupa ce ai luat anticonceptionalewinking

Alte răspunsuri
| CryStAll_7863 a răspuns:

Mereu exista un risc. cel mai bine e sa nu faci. oricum e o porcarie. daca iti place faci cand esti maritata ca si sa ai copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După 17 ani, când vei avea voie să iei anticoncepționale la recomandarea ginecologului după o consultație.
Sau evitând sexul vaginal, făcându-l prin alte forme.
Sau folosind alte metode de contracepție. Caută pe google, dar din câte știu și pentru alea ai nevoie de consultație și după 17 ani.

| HoneyBunnyTina a răspuns:

Cand o sa iei anticonceptionale

| deea_3096 a răspuns:

Cnd vrei tu.depinde de partener happy

| shidance a răspuns (pentru deea_3096):

Normal dar sunteti.