| Elena1234456 a întrebat:

Cand un baiat place o fata cauta sa fie cat mai mult in preajma ei sau o tachineaza si o evita? Un coleg ma tot tachineaza, nu vrea sa stea cu mine dar ii pasa ce ac si chestii din astea. Nu stiu daca ma place. Cum pot afla? Sunt clasa a 10-a.

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Buna! Daca te tachineaza poate doreste sa fie cat mai dragut cu tine si sa te inveseleasca sau mai exista o posibilitate, aceea de a te place. Daca chiar doresti sa-ti dai seama de adevar trebuie sa-ti deschizi larg ochii si sa urmaresti semnele. Daca nu vrea sa stea cu tine poate ii este rusine, sau poate vrea sa te considere doar o simpla amica si daca te evita poate doreste sa-l cauti tu. Daca ai curaj, il poti intreba chiar tu ce curiozitati ai, asa el iti poate raspunde sincer