| MysteriousOfficial a întrebat:

Cand v-ati certat cu prietenul, v-ati dus la el sa-i spuneti sa va impacati? (ma refer in cazul fetelor). Daca da, s-a bucurat? Sau a inceput sa-si piarda interesu pentru voi? A acceptat sau nu a mai vrut? Avand in vedere ca el da vina pe voi ca din cauza asta s-a ajuns la despartire si fiind si putin suparat? Cum ati procedat?

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai daca tu consideri ca ai pentru ce sa iti ceri scuze, daca i-ai gresit cu ceva si din cauza asta v-ati despartit da, du-te si cerei scuze, va aprecia gestul si va vedea ca ti-ai asumat greseala si ca o regreti. insa daca consideri ca el este cel vinovat eu zic ca ar trebui sa il lasi sa vada unde a gresit pentru a altfel o va face din nou si iar veti ajunge in situatia asta. nu isi va pierde interesul pentru tine din cauza asta ci va aprecia ca ii vrei binele si ca te doare sa fiti certati. acum de acceptat este mult de discutat. ma refer ca depinde si motivul certei precum si de cat tine la tine si de cat de serioasa e relatia. daca te place veti trece peste aceasta cearta iar daca nu poate trece peste inseamna ca sentimentele lui pentru tine nu sunt suficiente pentru a incerca din nou, fiindca pana la urma asta e o relatie o incercare a vietii, o etapa in gasirea sufletului pereche. sper ca te-am ajutat*:

5 răspunsuri:
| deniy a răspuns:

Buna,pai daca tu simti ca ai gresit si e vina ta si vrei sa mergi tu la el si sa ii ceri scuze poti sta linistita daca te iubeste te va ierta pe loc si veti fi foarte fericiti, dar daca e doar o iubire pasagera va profita de faptul ca tu il iubesti si va face ce vrea el din tine dar tu alegi desi eu spun ca mai bine nu te risti si astepti sa faca el primul pas, succes...

| loveeclub a răspuns:

S-a bucurat foarte multwinking si si-a cerut scuze

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Eu cand m-am dus sa-mi cer scuze le-a acceptat dar si-a pierdut total interesul fata de mine.Cum s-ar spune a stat cu mine numa de kiki.Si a fost si cand nu mi-a acceptat scuzele si eu l-am lasat cateva zile si a venit el la mine spunandu-mi ca ma iubeste si eu i-am spus ca-l iubesc dar tot si-a pierdut interesul.
De la o vreme toti baietii isi pierd interesul pentru o fata. fundita? happy

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Sincer doar o data m-am dus la un anumit baiat sa-i zic sa ne impacam el fiind foarte orgolios a zis ca se gandeste si tot asa pana am aflat ca s-a combinat cu alta sa ma uit pe mine tin sa precizez ca m`a iubit dar daca noi nu ne intelegeam cred ca acest gest a insemnat "NU" pentru mine.
Nu cred ca o sa ma mai rog vreodata de unde baiat sa ne impakam, cat de orgolios ar fi el daca tine indeajuns de mult la mine sa vina sa-mi zica sa ne impakam daca nu vine inseamna ca nu ma iubeste asa mult.parerea mea...ppa

| narcii10 a răspuns:

Heibig grin eu si iubitul meu nu prea ne cartam asa... certurile noastre sunt mai mult niste cuvinte spuse aiurea. de minde sau de el... eu daca simt ca gresesc imedita incerc sa ii explic dc ai zis acele lucruri. si el ajunge sa isi ceara scuze chiar si pentru greselile mele (urasc asta) ii zic mereu ca nu trebuie. ca sunt constienta. dar imi zice mreue ca ma intelege si ca ma iubeste mult si nu il intereseaza ce ii zic gresit. pentru ca stie ca il iubesc mult si ma ia gura pe di'naintelaughing eu zic ca depinde de caracterul baiatuluihappy