| mario a întrebat:

Care credeti ca ar fi cea mai mare dovada de iubire?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa ramai langa celalalt pentru totdeauna, chiar daca a avut un accident ingrozitor, si nu mai poate merge, sau functiona, etc.

E o "definitie" pe care am auzit-o si tinut minte, si care ar trebui sa le dea de gandit mai ales celor foarte tineri, care aproape imediat folosesc cuvantul "iubesc", mor dupa ea/el, nu mai pot trai fara! etc.

Ca si tanarul de 19 ani, care si-a luat viata, ca ea, de 15 ani, nu-l mai voia! (vedeti presa!)

| Elena1234456 a răspuns:

Sacrificiul happy.

| mikutzzza1000 a răspuns:

Dica asta?!?!

"Era odata o fata oarba, si s-a izolat de toti si toate, nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei….

Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea.

-Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul

-Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.

. La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati, a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb. -"Nu ma pot casatori cu un orb" a spus fata si s-a intors sa plece...

Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit :"sa ai grija de ochii mei te rog"

| RUMBURAK a răspuns:

Sacrificiul de sine.negarea eului pentru altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De a ramane unul langa altul la bine si la greu!