| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Care credeti ca e cea mai mare dovada de iubire?
Inafara ca ii spui Te iubesc (asta oricine o poate spune in zilele de azi, fara sa insemne ceva) ...cum poti demonstra ca iubesti?

De ieri incep sa cred ca cea mai mare dovada de iubire e sacrificiul... Voi ce credeti?

Cel mai bun raspuns FUNDA

Răspuns Câştigător
| Michell_7762 a răspuns:

Cea mai mare dovada de iubire? Pana nu demult cand spune-ai la cineva "te iubesc" insemna ca esti pregatit sa faci orice pentru acea persoana si era pentru toata viata.Acum te iubesc este ca buna ziua, nu inseamna nimic pentru cei ce-l folosesc. Iubirea eu o inteleg asa:respect,ajutor si intelegere neconditionat, atunci cand nu esti cu ea/el simti ca iti lipseste aerul, ca nu esti comlet,sacrficii fara a cere nimic in schimb,atunci cand simti ca esti in stare sa "darami" munti pentru cel de langa tine, iti tremura picioarele cand il vezi sau o vezi. Iubirea pentru mine reprezinta un sentiment de curatenie trupeasca si sufleteasca,de liniste interioara, de fericire absoluta, asta ar trebui sa fie iubirea.Cred ca iti place si nu sunt prea romantica sau exagerata pentru uni

6 răspunsuri:
| Georgy_7404 a răspuns:

Dovada suprema de iubire ar fi sacrificiul extrem sa iti dai viata pentru pers iubita dar nu te sfatuiesk sa faci asta insa pe langa asta dovada cea mai mare de iubire este sa il/o vrei toata viata langa tine adica sa il/o iei de nevasta/barbat si sa ii juri iubire vesnik in Biserik si in fata lui D-zeu si ca ii vei fii alaturi si la bine si la raw

| Miriam55 a răspuns:

Nu trebuie să te sacrifici neapărat sau să faci compromisuri.Trebuie să existe fericire nu numai sentimetul ăla gen ''ca să-l fac fericit, trebuie' să mă sacrific''.Nu.Chiar şi cele mai mărunte chestii contează-->o îmbrăţişare, o vorbă bună, un sărut pe frunte, sprijin, sinceritate, încredere, vor fi mereu dovezi de dragoste.

| UnZambetTeRog a răspuns:

Cand vrei sa demonstrezi cuiva ca il/o iubesti incepi sa faci totul din inima pentru persoana respectiva. Te comporti frumos. Nu neaparat sacrificiul. Poate ca si asta e o dovada de iubire insa nu tot timpul. Atunci cand te porti frumos cu persoana respectiva, cand te uiti in ochii ei/lui si ii spui ceea ce simti, cand pur si simplu simti acea iubire si vrei sa eu daruesti persoanei iubite, cand ii esti alaturi la bine si la greu, incerci sa ii iei o povara de pe umeri.Atunci e cea mai mare dovada de iubire. Dar niciodata nu va avea efect daca o vei face doar o data. Daca il/o iubesti atunci vrei sa ii fie bine.
Sper ca te-am ajutat.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Un gest valoreaza mai mult decat 1000 de cuvinte. love struck

| Otilia_1731 a răspuns:

Da sacrificiul. Sa faci ceva important pentru acea persoana.

| flyproject a răspuns:

Stii cum e vorbele is fix ceva sa nu zic ce, demostreazai lucru acesta ca tii la el da vezi nu din prima ca dupa o sa ai de suferitwinking BAFTA