| blari a întrebat:

Care diferenta intre a face dragoste si sex din punct de vedere fizic?

8 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea,cand faci dragoste,o faci cu daruire,pasiune,sex,o poati face si obligat,cu tente salbatice,violenta,de ce nu?
Sex poate face oricine, dragoste, mai putin!
Trebuie inteles fenomenul!
Succes!

| Narcis2007 a răspuns:

Cand faci dragoste mai intervine si creierul...sex facem doar din instinct

| oanard174 a răspuns:

Sex poti face cu oricine, vecinu-vecina in schimb dragoste poti face doar cu persoana pe care o iubesti.

| Lore2good a răspuns:

Eu sunt de acord cu ScorpionulNEGRU.Intradevar una e sa faci dragoste cu persoana iubita.sa fie sentimente si alta e sa faci sex.Totodata,dragoste faci cand iubesti pe cineva iar sex cand simti numai o atractie fizica pentru cineva.Eu de exemplu ultima data cand am facut dragoste cu iubitul meu am plans de fericire...nu cred ca se poate explica sentimentulhappy

| Morenna10 a răspuns:

Este o vorba care zice "acum nu se mai face dragoste, numai sex".A face dragoste nu e foarte diferit de a face sex, ambele fiind constituite de un act sexual. Cei care spun ca fac dragoste sunt cei care SE IUBESC. Daca cei doi se iubesc atunci actul sexual devine mult mai placut si mult mai satisfacator.In ziua de azi oameni nu prea mai fac dragoste din iubire. Asa ca spunem ca fac sex. Daca cei noi nu o fac din iubire, e posibil ca unul dintre ei, sau poate amandoi, mai ales femeia, sa nu fie complet satisfacuti, sau chiar de loc.Pentru unele femei este mult mai greu sa ajunga la orgasm decat unui barbat. Fundabig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morenna10):

Diferenta consta ca atunci cand faci dragoste exista sentimente de iubire, iar cand faci sex totul se rezuma doar la relatiile intime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea se simte, nu se face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand faci sex poti sa schimbi si 15 pozitii fiind din nevoie iar cand faci dragoste e din iubire si se simte afectiunea.